logotyp

Archiv aktualit

Den matek na keramice v Dobřichovicích

Den matek na keramice v Dobřichovicích

Na kroužcích keramiky v Dobřichovicích si děti pod vedením lektorky Radoslavy Vrabcové vyrobily dárky pro své maminky u příležitosti blížícího se Dne matek. Maminky jistě potěší krásný rámeček vlastní výroby s fotkou jejich dítěte:-). 

Výlet turistického kroužku: "Koněpruské jeskyně"

Výlet turistického kroužku:

Cílem dubnového výletu turistického kroužku budou Koněpruské jeskyně, které se návštěvníkům po zimě otevírají právě v dubnu. Vyrazíme v sobotu 30. 4. vlakem ze Všenor. Podrobnější informace na přiloženém plakátu, případně e-mailem na svcvsenory@email.cz. Těšíme se na všechny malé turisty!

Akademie pro seniory: Hanspaulka

Akademie pro seniory: Hanspaulka7. dubna provedla paní Viktorie Králová zájemce pražskou Hanspaulkou - čtvrtí, kde bydlela herečka Lída Baarová, architekt Antonín Engel nebo herec Vlasta Burian. Ještě předtím, než vznikla tato honosná vilová čtvrť, byly zde od středověku zakládány vinice. Před třicetiletou válkou jich tady bylo dokonce 120 spolu s viničními usedlostmi. Některé tyto usedlosti, původní viniční lisy, jsou zde ještě zachovány. Užili jsme si tedy krásnou procházku po velmi zajímavé čtvrti krásných staveb s bohatou historií.

Akademie pro seniory: Obrázky z minulosti naší obce

Akademie pro seniory: Obrázky z minulosti naší obce

Pan Vladislav Veselý, zkušený učitel ZŠ Všenory, přilákal v rámci Akademie pro seniory plný sál posluchačů. Pomocí dobových fotografií zájemcům přiblížil "Obrázky z minulosti naší obce". Nechyběly staré záběry železničního mostu, školy, z doby, kdy se stavěla, ikonické všenorské vily atd. 

Koncert kytarového kroužku pod vedením lektorky A. Pikardové

Koncert kytarového kroužku pod vedením lektorky A. PikardovéVe čtvrtek 17. 3. se od 9.50 hod. koná koncert kytarového kroužku pod vedením lektorky A. Pikardové pro MŠ Ježečci při I. stupni ZŠ Všenory.

Dramatický kroužek Anny Bičíkové

Dramatický kroužek Anny BičíkovéDramatický kroužek Anny Bičíkové nabízí dětem z I. stupně možnost vyjádřit se jak pohybem, tak slovně. Děti zkouší improvizaci i pantomimu. S lektorkou si děti připravily představení "Kde bydlí čas" a novou hru chystají i na závěr školního roku. Další fotografie si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii.

Akademie pro seniory: Mozkohrátky

Akademie pro seniory: Mozkohrátky3. března se konala přednáška Matěje Weisssmanna na téma "Mozkohrátky". Pan Weissmann, působící v černošickém Alzheimercentru, si pro zájemce připravil celou řadu různých cvičení, díky kterým jsme si mohli vyzkoušet a trénovat naši paměť. Procvičili jsme si vizuální (obrázky) a ikonickou paměť (symboly), zkoušeli jsme si zapamatovat dvojice slov pomocí asociací apod.

Výlet turistického kroužku k Bubovickým vodopádům

Výlet turistického kroužku k Bubovickým vodopádůmPo dlouhé zimě se vypravíme na první jarní výlet k Bubovickým vodopádům. Pojedeme vlakem ze Všenor do Srbska a od nádraží půjdeme pěšky k vodopádům. Čeká nás cca 8,5 km. Od vodopádů dorazíme na Karlštejn a odtud opět vlakem do Všenor. Sraz na nádraží ve Všenorech v 9.10 hod. a návrat tamtéž cca v 17 hod. Těšíme se na všechny malé turisty!
Cena: 250,- Kč.

Výlet je určen pro děti z I. stupně ZŠ Všenory. V případě zájmu posílejte, prosím, vyplněné přihlášky 
(ke stažení na www.svc-vsenory.cz) do 12. 3. 2022 na e-mail svcvsenory@email.cz.

Pěvecký kroužek Pavla Hokra

Pěvecký kroužek Pavla HokraV Pěveckém kroužku pod vedením zkušeného lektora Pavla Hokra se děti naučí oblíbené a populární písničky jako například Saxana, Za 100 let, Kozel, Beskyde, Beskyde a mnoho dalších. Děti si mohou pravidelně vyzkoušet vystupování na koncertech a kroužek je také skvělou přípravkou pro pozdější navštěvování kroužků hry na hudební nástroje. Další fotky si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii.

Velikonoční dílna pro seniory

Velikonoční dílna pro seniory


JARNÍ KERAMICKÁ

DÍLNA PRO SENIORY

 

Přijďte si v přátelské atmosféře pod vedením zkušené lektorky
Mgr. Radoslavy Vrabcové vyrobit originální keramické kraslice!

 

KDY: 1. 3. 2022 od 9.00 hod. (+ 8. 3. 2022 dokončení)

KDE: v hlavní budově ZŠ Dobřichovice

ZA KOLIK: příspěvek 50,- Kč za lekci


Nutná rezervace na tel.: 721 843 006 (Mgr. R. Vrabcová)

 

Velikonoce na keramice v Dobřichovicích

Velikonoce na keramice v DobřichovicíchNa keramickém kroužku v Dobřichovicích se již pilně pracuje na výrobcích s velikonoční tematikou. Nemůže chybět velikonoční zajíček, vajíčka, slepičky apod.

Akademie pro seniory: Albánie

Akademie pro seniory: AlbánieV rámci první únorové přednášky představili manželé Šandorovi zájemcům Albánii, kterou procestovali během dvouměsíčního pobytu. Seznámili nás s historií této země, místní kuchyní i zvyky. Vydali jsme se z hlavního města Tirany na jih až k řeckému Korfu a zpět na sever.

Akademie pro seniory: Tramping a chatové osady ve Všenorech

Akademie pro seniory: Tramping a chatové osady ve VšenorechPři přednášce paní Aleny Sahánkové, vedoucí všenorské knihovny, jsme se dozvěděli názvy (např. Montana, Marabu, Zátoka radosti, Větrné údolí atd.) a základní historii místních trampských osad. Nechyběly dobové fotografie od počátku 20. století. Přednášku doplňovaly zasvěcené vstupy místních pamětníků z řad obyvatel Všenor i trampských osad. 


Otevřené hodiny kroužku Kutil Junior pro školní družinu

Otevřené hodiny kroužku Kutil Junior pro školní družinuDěti ze školní družiny si mohou vyzkoušet kroužek Kutil Junior ve středu 26. 1. a 2. 2. od 14.30 hod. Na II. pololetí jsou ještě volná místa, proto neváhejte a přijďte si kroužek vyzkoušet. 


Výlet turistického kroužku 29. 1.

Výlet turistického kroužku 29. 1. Tentokrát vyrazíme na keltské oppidum na Závisti. Pojedeme vlakem ze Všenor a dále autobusem z Radotína na Zbraslav. Čeká nás cca šestikilometrový výlet. Vhodnou obuv do terénu, svačinu a malé kapesné s sebou. 
Sraz: v 9.30 hod. na nádraží ve Všenorech (směrem na Prahu), návrat cca v 17 hod. opět do Všenor
Cena: 350,- Kč

Výlet je určen pro děti z I. stupně ZŠ Všenory. V případě zájmu posílejte, prosím, vyplněné přihlášky 
(ke stažení na www.svc-vsenory.cz) do 26. 1. 2022 na e-mail svcvsenory@email.cz. 


Akademie pro seniory: Antibiotika - mýty, fakta a praktické rady

Akademie pro seniory: Antibiotika - mýty, fakta a praktické radyNový rok zahájila svou přednáškou na téma "Antibiotika - mýty, fakta a praktické rady" 6. ledna všenorská a dobřichovická praktická lékařka paní Miroslava Petroušová. Zájemce seznámila s historií antibiotik a s jejich přírodními předchůci. Nechyběly zásady užívaní antibiotik, seznámení s jejich druhy a praktické tipy a odpovědi na četné dotazy posluchačů.

Krásné vánoční svátky a hodně zdraví v novém roce!

Krásné vánoční svátky a hodně zdraví v novém roce!Vážení přátelé SVČ Všenory, milé děti a kolegové, 
přejeme vám všem krásné vánoční svátky a především hodně zdraví a štěstí v novém roce!
SVČ Všenory

Akademie pro seniory v lednu

Akademie pro seniory v lednuV lednu pokračujeme v rámci Akademie pro seniory dvěma přednáškami. 6. ledna zahájí nový kalendářní rok paní doktorka Petroušová přednáškou na téma "ANTIBIOTIKA - mýty, fakta a praktické rady". 20. ledna se můžeme těšit na přednášku paní Aleny Sahánkové, všenorské místostarostky, na téma "Tramping a chatové osady ve Všenorech". Přednášky se konají vždy od 17 hodin v sále Obecního úřadu ve Všenorech. Všichni zájemci o daná témata jsou srdečně zváni!

Vánoce na keramice R. Vrabcové

Vánoce na keramice R. VrabcovéDěti na kurzech keramiky Radoslavy Vrabcové si vyrobily originální adventní svícen a mističku ve tvaru jablíčka např. na svíčku, oříšky nebo drobné cukroví. 


Akademie pro seniory: Vánoční dílna

Akademie pro seniory: Vánoční dílnaPod vedením pana Jana Patrmana, lektora kroužku Kutil Junior si zájemci vyrobili ze dřeva adventní svícen, čistý designový výrobek vhodný na každý vánoční stůl:-).


Ozdobený svícen paní Ludmily Kupkové


Ples SVČ Všenory

Ples SVČ VšenoryPles byl kvůli nepříznivé epidemiologické situaci odložen na jaro 2022. Nový termín bude upřesněn. 

V pátek 3. prosince se koná od 18 hodin v Restauraci na Kovárně již tradiční ples SVČ Všenory. Návštěvníci plesu se mohou těšít na vystoupení Tanečního a sportovního klubu Silueta Praha a kapely Smeč. Chybět nebude bohatá tombola. 
V rámci plesu se představí i kroužek kytary a ukulele pana Vladimíra Šidlíka. Srdečně proto zveme i rodiče našich malých muzikantů.


Podzimní cena KST Silueta Praha a SVČ Všenory

Podzimní cena KST Silueta Praha a SVČ VšenoryV neděli 14. 11. 2021 pořádá KST Silueta Praha a SVČ Všenory soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích.
Soutěž se uskuteční ve sportovní hale Prahy-Zličín.
Více informací naleznete zde.

Akademie pro seniory: 'Václavské náměstí - dům od domu, od průchodu k průchodu'

Akademie pro seniory: 'Václavské náměstí - dům od domu, od průchodu k průchodu'4. listopadu jsme si v rámci Akademie pro seniory na dálku 'prošli' s paní Viktorií Královou Václavské náměstí a seznámili se s jeho nejznámějšími stavbami a pasážemi. Dozvěděli jsme se více o domech, které běžně míjíme. Jména architektů a data, kdy jednotlivé domy vznikaly.

Výlet Turistického kroužku

Výlet Turistického kroužkuListopadový výlet, který se bude konat v sobotu 20. listopadu, je určen především milovníkům tzv. modré armády. Tedy všem dětem, které mají rády vlaky a cestování vlakem. Sejdeme se opět na nádraží ve Všenorech a pojedeme vlakem nejdříve do Prahy na hlavní nádraží, kde přestoupíme na motoráček a svezeme se po tvz. Pražském Semmeringu. Cestou nás čekají krásné výhledy na Prahu. Na Zličíně si protáhneme nohy při menší procházce a vydáme se motoráčkem na zpáteční cestu na hlavní nádraží a do Všenor.  
Cena: 350,- Kč
Sraz: v 9 hod. na nádraží ve Všenorech (směr na Prahu), návrat cca v 17 hod. 

Výlet je určen pro děti z I. stupně ZŠ Všenory. V případě zájmu posílejte, prosím, vyplněné přihlášky (ke stažení na www.svc-vsenory.cz) do 15. 11. 2021 na e-mail svcvsenory@email.cz. 

Lenka Hanková 
SVČ Všenory


Akademie pro seniory

Akademie pro senioryTématem druhé říjnové přednášky v rámci Akademie pro seniory byl pestrý život automobilové závodnice Elišky Junkové. Legendární závodnici zájemcům představila paní Alena Sahánková, vedoucí všenorské knihovny. Vzhledem k výpadku elektřiny jsme se museli obejít bez techniky, paní Sahánková se ale nenachala zaskočit a skvěle improvizovala. Osobnost paní Junkové nám přiblížila pomocí poutavých ukázek z literatury a dobových fotografií.   

Právě začínáme (kroužek vaření)

Právě začínáme (kroužek vaření)V novém školním roce jsme pro zájemce připravili nový kroužek "Právě začínáme". Kroužek vaření a pečení vede zkušená lektorka paní Barbora Fliťárová. Děti si vše samy připraví a na závěr samozřejmě i ochutnají:-). Na této hodině si pochutnaly na burgerech a muffinech.Akademie pro seniory

Akademie pro senioryNa první říjnové přednášce v rámci Akademie pro seniory představil pan Martin Šandor zájemcům Thajsko. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o historii země, památkách, dopravě, životním stylu a o thajské kuchyni. Nechyběla bohatá fotografická dokumentace.Výlet Turistického kroužku

Výlet Turistického kroužkuNáš první výlet v tomto školním roce se bude konat v sobotu 23. října. Sejdeme se na nádraží ve Všenorech a pojedeme vlakem do Srbska. Podíváme se do chatové osady Koda (pramen s jezírkem, Kodská jeskyně) a na Tetín (zřícenina středověkého hradu, Tetínské vyhlídky, kostely sv. Kateřiny a sv. Ludmily). Dojdeme do Berouna a zpět do Všenor pojedeme opět vlakem. Čeká nás cca 10 km. 
Cena: 350,- Kč
Sraz: v 9 hod. na nádraží ve Všenorech (směr na Beroun), návrat cca v 17 hod.  

Výlet je určen pro děti z I. stupně ZŠ Všenory. V případě zájmu posílejte, prosím, vyplněné přihlášky (ke stažení na www.svc-vsenory.cz) do 15. 10. 2021 na e-mail svcvsenory@email.cz. 

Lenka Hanková 
SVČ Všenory

Ukázková hodina kroužku Kutil Junior

Ukázková hodina kroužku Kutil JuniorÚvodní ukázková hodina proběhne ve středu 22. 9. od 13.30 hod. na zahradě (případně v tělocvičně dle počasí) I. stupně ZŠ Všenory

KUTIL JUNIOR Šikovné děti

představuje Kroužek kutilství

Kroužek je určen všem, kteří rádi něco tvoří, nebojí se učit novým věcem, baví je pracovat na svém projektu i v týmu a chtějí zažít spoustu zábavy.

Manuální zručnost, to je něco,  co se pro život moc hodí.

* Kroužek je určen chlapcům i dívkám.

* Děti se naučí rozeznat různé druhy nářadí  a postupně budou se všemi z nich pracovat.  Poznají různé materiály, zjistí, jak se s nimi  pracuje a co se z nich dá vytvořit.

* Naučí se nejen naplánovat projekt,  ale také ho s trpělivostí  a soustředěním dokončit.

* Pochopí, že je dobré být i týmovým  hráčem a spolupracovat s kamarády.

* Poznají, jakého úsilí je třeba k vytvoření  výrobku, naučí se vážit si lidské práce.

* A nakonec...poznají uspokojení ze svých pokroků  i dobře odvedené práce a budou na sebe pyšné!!

Kroužky pracují od 13. září

Kroužky pracují od 13. září
Vážení rodiče, milé děti, 
v týdnu od 13. září se na vás budeme těšit na našich kroužcích. Přihlášky naleznete v sekci Ke stažení. Vyplněné přihlášky, prosím, posílejte na svcvsenory@email.cz. 
Děkujeme, 
SVČ Všenory.


 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Po delší vynucené pauze se 2. září konala Akademie pro seniory, tentokrát s MUDr. Miroslavou Petroušovou na téma 'Ani v době covidové nesmíme zapomínat na prevenci rakoviny'. Paní doktorka dokázala vážné téma zpracovat opět poutavě a s temperamentem sobě vlastním. Podtrhla důležitost prevence - zdravý životní styl, ale i různá preventivní vyšetření. 
 

Skončil LETNÍ KURZ JÓGY ve Všenorech

Skončil LETNÍ KURZ JÓGY ve Všenorech
Cvičení probíhalo především venku a zaměřené bylo na posílení fyzického i duševního zdraví, upevnění vnitřního klidu a pohody.
Doufáme, že od 14. září začne náš pravidelný kurz každé úterý od 18,45 - 20 hodin.
 

Příměstský tábor v Dobřichovicích

Příměstský tábor v Dobřichovicích
V Dobřichovicích se konal v červenci již druhý letní příměstský tábor s Radoslavou Vrabcovou a Věrou Hurdovou. Děti opět tvořily (odnesly si krásné výrobky z keramiky, papíru, ale i korálků a drátků). Letos návštívily včelaře, myslivce, ale také nedalekou aquaponii. Fotky si můžete prohlédnout ve Fotogalerii
 
 
 

Krásné léto!

Vážení rodiče, milé děti, 
přejeme Vám krásné léto a budeme se na vás těšit po prázdninách na našich kroužcích. V sekci Ke stažení naleznete přihlášky na nový školní rok. Časy některých kroužků se mohou dle rozvrhů ve škole ještě měnit, ale pomocí vyplněné přihlášky si můžete již nyní rezervovat místo na vašem oblíbeném kroužku. 
 
 

Pěvecký kroužek v CLUBKINĚ v Černošicích

Pěvecký kroužek v CLUBKINĚ v Černošicích
Ve čtvrtek 24. 6. se představil na koncertě v CLUBKINĚ v Černošicích Pěvecký kroužek pana Pavla Hokra, který probíhá ve škole ve Všenorech. Na kroužek se můžeme těšit i v novém školním roce, proto bychom na něj zde rádi upozornili případné zájemce. Děti si na koncert připravily oblíbené písničky Pec nám spadla, Krávy, Rozvíjej se poupátko, Dělání, Skálo.  
 
 

Koncert mladých hudebníků v Černošicích

Koncert mladých hudebníků v Černošicích
V CLUBKINĚ v Černošicích se představili vedle zpěváčků i mladí hudebníci. Lektoři hudební školy Pavla Hokra si s dětmi připravili řadu známých písniček - nejen z pohádek. Slyšeli jsme např. Není nutno, Stromy, Princezna ze mlejna, ale i Yesterday, Let It Be nebo Hallelujah. Děti zahrály na flétnu, klavír a saxofon. Další fotky si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

KONCERTY V CLUBKINĚ V ČERNOŠICÍCH

Vážení rodiče, příbuzní, kamarádi:-), 
jako obvykle můžete podpořit naše malé hudebníky na koncertech v CLUBKINĚ v Černošicích. Koncerty se budou konat v následujících termínech: 22.6. od 18:00 hod., 23.6. od 17:30 hod., 23.6. od 19:00 hod., 24.6. od 17:30 a 24.6. od 19:00 hod. Těšíme se!
 
 

LETNÍ CVIČENÍ JÓGY PRO ŽENY

Od 15. června až do konce července bude probíhat letní cvičení jógy pro ženy na hřišti u I. stupně ZŠ Všenory. Lekce se budou konat vždy v úterý od 18.45 do 20 hod. Vchod do areálu je z ulice U Hřiště. Cvičit budeme venku. Na všechny zájemkyně o cvičení jógy se těší lektorka paní Anna Pikardová. V případě zájmu ji neváhejte kontaktovat telefonicky: 731 102 479, nebo e-mailem: anamelichova@seznam.cz.  
 
 

Turistický kroužek - červnový výlet

srdečně Vás zveme na výlet do oblasti, kudy procházely dějiny a jež je zároveň tolik krásná.

Vyrazíme v neděli 20. června ze Všenor, děti můžete poslat se mnou vlakem, nebo se sejdeme až v Roztokách na nádraží. Kdo si chce výlet ještě více zkrátit, jak už mi bylo naznačeno, může přijet až do Únětic. 
 
Propozice:
Start, 9.11, Všenory, vlaková stanice, směr Praha
Děti musí být vybaveny prohlášením o zdravotním stavu; vzorové je ke stažení na webových stránkách SVČ, lze je sepsat také vlastnoručně. A budu je mít i s sebou, musí být podepsané zákonným zástupcem
Pěší start: Roztoky u Prahy, 10.26
Trasa: Roztoky nádraží, Levý Hradec, Únětice, Tiché údolí, Sedlec
Občerstvení: Únětice, pivovar, asi 12.30 hod.

Výlet není náročný, co se týká terénu, teplota a srážky budou asi průměrné (cca 17 stupňů), ale jde o statistický model ČHMÚ...
Program: prohlídky zajímavých míst s dětmi jako průvodci, práce dětí s mapou, pohybové hry, ochutkávka nápojů v Úněticích. A překvapení. (Program upřesním podle počasí, možná Vás požádám o nějaké pomůcky na dětské hry: šátky, míč apod.) Vše upřesním, až budeme vědět více, "do čeho jdeme"; počasí je letos nevyzpytatelné...
Zpět pojedeme vlakem; pokud se někde nezdržíme, měli bychom se do Všenor vrátit v 18.19 h.
Školné: prosím o jednorázový příspěvek, jak jste zvyklí, tedy pro členy TK jde o 150 Kč za 1 jedno dítě a 200 Kč za dvě a více dětí z jedné rodiny. Pojďme si udělat radost skoro po celém jednom roce opět v mimořádné společnosti přátel bájného okolí hlavního města.
 
Tužme tělo, zima bude dlouhá! 
 
 
Na viděnou! Petr Koubek

 

Čestné prohlášení

Vážení rodiče,
dětem před návštěvou kroužku připravte, prosím, čestné prohlášení o absolvovaném antigenním testu. Můžete použít naše vzorové čestné prohlášení, nebo ho napsat vlastními slovy. Děkujeme. 
 

Od 17. 5. kroužky ve vnitřních prostorách

Od 17. 5. kroužky ve vnitřních prostorách
Vážení rodiče, milé děti, 
od pondělí 17. 5. se budeme moct vrátit ke kroužkům ve vnitřních prostorách v plném rozsahu. Podmínkou bude čestné prohlášení o absolvovaném antigenním testu. Na děti se už moc těšíme:-)!
 

Kroužky 'jeden na jednoho'

Kroužky 'jeden na jednoho'
Vážení rodiče, milé děti, 
od pondělí 12. 4. bude umožněna výuka 'jeden na jednoho', která se bude týkat kroužků hry na hudební nástroj. Všechny kroužky budou probíhat v budově II. stupně ZŠ Všenory. Těšit se můžete na kroužky paní Ivy Lokajíčkové (v pondělí, třída u klavíru v I. patře), pana Martina Jirků (v úterý, učebna 9. třídy v přízemí), paní Anny Pikardové (ve středu, učebna 9. třídy v přízemí) a pana Vladimíra Šidlíka (ve čtvrtek a v pátek, učebna 9. třídy v přízemí). 
Pevně věříme, že bude možné již brzy otevřít i všechny ostatní kroužky SVČ Všenory. 
 

Letní příměstský tábor v Dobřichovicích

Letní příměstský tábor v DobřichovicíchMilé děti, vážení rodiče, 
máme pro vás dobré zprávy:-). V červenci se můžete opět těšit na letní příměstský tábor pod vedením zkušené lektorky keramiky Mgr. Radoslavy Vrabcové. Nebudou chybět výlety, zajímavé exkurze s odborníky, nebo sportovní aktivity. Na památku si každý účastník odnese vlastnoruční keramický výrobek. Další informace a přihlášku najdete v sekci Ke stažení.


Letní příměstské tábory Kutil Junior

Letní příměstské tábory Kutil Junior Milé děti, vážení rodiče, 
rádi bychom Vám zprostředkovali nabídku řemeslných příměstských táborů organizace Kutil Junior. Někteří z Vás už Kutila znáte z naše kroužku ve Všenorech. Kutil Junior seznamuje děti s tradičními i moderními řemesly. Součástí táborů, pořádaných na vybraných školách v Praze, je vedle řemeslných aktivit také celodenní výlet, celotáborová hra, soutěže a kvízy. 
Další informace naleznete v sekci Ke stažení a na www.kutiljunior.cz.

Hodiny klavíru, kytary a zpěvu o letních prázdninách

Hodiny klavíru, kytary a zpěvu o letních prázdninách

Jóga pro mladší děti s Annou Pikardovou - letní náhrady

Jóga pro mladší děti s Annou Pikardovou - letní náhrady

Keramika s Hankou Hruškovou- letní náhrady

Keramika s Hankou Hruškovou- letní náhrady

Jarní výprava v okolí Berounky - soutěž SVČ na duben

Jarní výprava v okolí Berounky - soutěž SVČ na duben
Soutěž je určena opět pro děti i jejich rodiče. Velmi nás potěšil zájem o březnovou soutěž a s radostí jsme se pustili do přípravy nové soutěže na duben.
 
Díky mírnému uvolnění vládních opatření se nemusí konání soutěže tentokrát omezovat pouze na lokalitu jedné obce, proto jsme se rozhodli pro výpravu v okolí naší řeky Berounky.
 
Čeká vás 9 zastavení, na kterých budete hádat hádanky, plnit úkoly a na doma pro vás máme připravené speciální výzvy:-).
 
Naše zastavení s úkoly jsou v tabulce označena souřadnicemi GPS. Hledejte obálky s pracovními listy přivázané na sloupcích, stromech atd. v okolí do 10 metrů od zaměřené pozice. Z obálky si vezměte vždy jeden pracovní list a opět ho pečlivě zavřete, aby se do něj nedostala voda.
 
V případě jakýchkoliv potíží piště na adresu: svcvsenory@email.cz.

 

Všenory 1

49.9323950N, 14.3003778E

Všenory 2

49.9369478N, 14.3070379E

Všenory 3

49.9398735N, 14.3113293E

Všenory 4

49.9398808N, 14.3187028E

Dolní Mokropsy 5

49.9391163N, 14.3269522E

Dolní Mokropsy 6

49.9394695N, 14.3326441E

Dolní Mokropsy 7

49.9471734N, 14.3374324E

Dolní Černošice 8

49.9529170N, 14.3335292E

Dolní Černošice 9

49.9594282N, 14.3233385E

 

Řešení úkolů, fotky z výpravy a domácích výzev nám pošlete, prosím, také e-mailem. Věříme, že již brzy bude možné uspořádat ze soutěže malou výstavku a slavnostně předat cenu vítězům. Prvních pět soutěžících bude oceněno slevou na kroužky SVČ a věcným dárkem.
 
Lenka Hanková
SVČ Všenory


Pro malé výtvarníky - Morana

Budete potřebovat: tyčku od nanuku, dřevobavlnu na vycpání hlavy a rukou (lýko), papírový kapesník (ubrousek), krepový papír, nit, provázek, fixy

Malý princ - soutěž SVČ Všenory na březen 2021

Soutěž je určena pro děti a jejich rodiče. Probíhá z důvodu pandemie a vládních opatření odděleně ve třech místech:

  1. Řitka a Černolice
  2. Všenory
  3. Černošice

Nabídne Vám několik tvořivých úloh. Několik vylosovaných úspěšných řešitelů všech úkolů obdrží slevy na kroužky SVČ Všenory v následujícím školním roce. Vítězem bude ten, kdo první a zcela podle zadání splní všechny kreativní úkoly této soutěže. Vítěz obdrží vedle slev také věcný dar.

Prvním Vaším úkolem bude nalézt zadání. Jsou rozmístěna na zajímavých místech ve vašich obcích. V Řitce a Černolicích obsahují zastavení 10 pracovních listů, ve Všenorech 20 a v Černošicích 30. Místa s úkoly jsou v tabulce označena souřadnicemi GPS. Využijte mapové online portály a vydejte se úkoly hledat: jde o mimořádně hezká místa, zveme vás tedy současně na procházku! Úkoly rozvěšeny v místě, kde se lektorovi SVČ podařilo se zaměřit. Ale pozor, GPS není zcela přesný systém: takže hledejte uzavíratelné igelitové sáčky zavěšené na stromech či plotech v okolí do 10 metrů od zaměřené pozice. 

Černolice a Řitka 1

49.8925248N, 14.2957787E

Černolice a Řitka 2

49.8946762N, 14.2988968E

Černolice a Řitka 3

49.8964234N, 14.2939415E

Černolice a Řitka 4

49.9108758N, 14.2978700E

Černolice a Řitka 5

49.9127092N, 14.3032946E

Všenory 1

49.9295295N, 14.3046026E

Všenory 2

49.9311760N, 14.3152721E

Všenory 3

49.9337744N, 14.3171062E

Všenory 4

49.9392445N, 14.3142464E

Všenory 5

49.9320810N, 14.3013668E

Černošice 1

49.9533435N, 14.3046868E

Černošice 2

49.9464678N, 14.3251304E

Černošice 3

49.9399916N, 14.3246964E

Černošice 4

49.9591801N, 14.3263379E

Černošice 5

49.9649325N, 14.3191069E
Když sáček naleznete, otevřete jej, vyndejte z balíčku jeden pracovní list se zadáním. Ostatní do sáčku vraťte.

Nemůžete zadání nalézt? Nevadí, napište nám na e-mail vera.koubek@gmail.com, který úkol se vám nepodařilo nalézt, a my vám zašleme další nápovědu. Sáček se zbylými pracovními listy prosím zadělejte, aby do něj nenatekla voda.

Postupujte tak, jak zadává PL. Řešení úkolů nám pošlete také e-mailem. Moc se na výsledek těšíme. Ze soutěže bude následně pořízena i výstavka, věříme, že již také ve fyzickém světě!

 Organizátoři ze SVČ Všenory

Věra Koubková, Petr Koubek

Pomůžeme Vám s učením - pokračujeme

Od ledna stále pokračujeme s pomocí s výukou. Nebojte se nás kontaktovat.

Čeština
1. až 3. ročník

St 17–⁠18 hod.

Radka Vrabcová

Vstup do místnosti

MS Teams

Čeština 
4. a 5. ročník

Po 17–⁠18 hod.

Hana Hrušková

Vstup do místnosti

Google Meet

Čeština 
2. stupeň

Čt 16–⁠17 hod.

Petr Koubek

Vstup do místnosti

MS Teams

Angličtina 
2. stupeň

Čt 16–⁠17 hod.

Petr Koubek

Vstup do místnosti

MS Teams

Němčina 
2. stupeň

Čt 13.30–⁠14.30 hod.

Lenka Hanková

Vstup do místnosti

MS Teams

Matematika 
1. stupeň

Čt 14–⁠15 hod.

Hana Brožová

Vstup do místnosti

MS Teams

Člověk a jeho svět 
1. stupeň

Po 15–⁠16 hod.

Věra Koubková

Vstup do místnosti

MS Teams

Přírodopis a fyzika
2. stupeň

Út 15–⁠16 hod.

Anna Pikardová

Vstup do místnosti

MS Teams


Poznámky:

MS Teams – pozor, funguje poměrně pomalu, tak trpalivost! Stačí pracovat v prohlížeči (webové aplikaci), není třeba si Teamsy stahovat do počítače (ale můžete, pak to funguje líp!)

Google Meet – pozor, zde musíte vyčkat, až vás na hodinu vpustí moderátor. Jinak je Meet jednoduchý, rychlý. Pro bezproblémové používání je potřeba, abyste měli účet u google.

PF 2021

PF 2021
Krásné Vánoce a hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce Vám přeje 
SVČ Všenory
 

Kroužky opět probíhají

Od 7. 12. 2020 mohou znovu probíhat zájmové kroužky a to ve skupinách do deseti osob (včetně lektora). Všichni účastníci musí nosit roušku.

Těšíme se s Vámi opět osobně na viděnou

Tým SVČ Všenory

Pomůžeme Vám s učením

 

Čeština
1. až 3. ročník

St 17–⁠18 hod.

Radka Vrabcová

Vstup do místnosti

MS Teams

Čeština 
4. a 5. ročník

Po 17–⁠18 hod.

Hana Hrušková

Vstup do místnosti

Google Meet

Čeština 
2. stupeň

Čt 16–⁠17 hod.

Petr Koubek

Vstup do místnosti

MS Teams

Angličtina 
2. stupeň

Čt 16–⁠17 hod.

Petr Koubek

Vstup do místnosti

MS Teams

Němčina 
2. stupeň

Čt 13.30–⁠14.30 hod.

Lenka Hanková

Vstup do místnosti

MS Teams

Matematika 
1. stupeň

Út 14–⁠15 hod.

Hana Brožová

Vstup do místnosti

MS Teams

Člověk a jeho svět 
1. stupeň

Po 15–⁠16 hod.

Věra Koubková

Vstup do místnosti

MS Teams

Přírodopis a fyzika
2. stupeň

Út 15–⁠16 hod.

Anna Pikardová

Vstup do místnosti

MS Teams


Poznámky:

MS Teams – pozor, funguje poměrně pomalu, tak trpalivost! Stačí pracovat v prohlížeči (webové aplikaci), není třeba si Teamsy stahovat do počítače (ale můžete, pak to funguje líp!)

Google Meet – pozor, zde musíte vyčkat, až vás na hodinu vpustí moderátor. Jinak je Meet jednoduchý, rychlý. Pro bezproblémové používání je potřeba, abyste měli účet u google.

Kroužky sportovního tance

Kroužky sporotovního tance probíhají online podle následujícího harmonogramu.

Pondělí 18-19 hod. seminář Pokročilá technika (pokročilé a soutěžní páry)

Středa 16-17 hod. seminar Základní technika (taneční přípravka) 

Čtvrtek 16-17 hod. pohybovka/posilování/strečink

Podrobnější informace naleznete zde: http://kstsiluetapraha.cz/
Kroužek kytary Všenory

Kroužek kytary Anny Pikardové probíhá online každou středu a čtvrtek od 14 do 17 hodin. Pro bližší informace kontaktujte lektorku kroužku (anamelichova@seznam.cz).

Hudební kroužky

Vážení rodiče,

některé hudební kroužky probíhají formou online výuky. Pro bližší informace prosím kontaktujte Pavla Hokra (tel. 608 745 297) nebo jednotlivé lektory.


Aktualizace fungování kroužků v nouzovém stavu

Vážení rodiče a děti,

bohužel i nadále nemůžeme pokračovat v prezenční výuce. Prozatím je vládou stanoven nouzový stav do 20. 11. 2020. O jakýchkoliv změnách Vás budeme průběžně informovat.

Přejeme Všem pevné zdraví

Tým SVČ Všenory

Ohlédnutí za říjnovou "Hodinou pohybu navíc"

Ohlédnutí za říjnovou
SVČ Všenory nabídlo dětem a rodičům společný projektový den lektora s odborníkem z praxe. Tentokrát šlo o Martina Kafku, trenéra a svazového funkcionáře ragby, bývalého reprezentanta a hráče francouzské, španělské a japonské nejvyšší ragbyové soutěže. Martin připravil pro děti SVČ ukázkový několikafázový trénink podle programu intenzivních pohybových aktivit "Hodina pohybu navíc."
Na HPN je cenné, že čerpá ze zkušeností svazových trenérů a metodiků pěti olympijských kolektivních sportovních her. Tyto svazy bývají považovány za konkurenty. Poprvé propojily své odborníky a know-how a vyvinuly společný program, který se realizuje ve stovkách českých a moravských škol.
Pro rodiče následovala instruktážní přednáška o pohybových aktivitách pro děti s kvízem. Tu připravil M. Kafka a Petr Polívka, trenér hokeje a in-line hokeje, který je několikanásobným mistrem světa v tomto sportu.
Trénink, který proběhl na stadionu v Říčanech, měl velký úspěch. Děti ani po jeho skončení neměly chuť vyrazit na večeři. A tak byl ukončen dlouhou debatou přítomných trenérů, rodičů a pracovníků říčanských škol. Lektor SVČ s dětmi strávili zbytek odpoledne - míčovými sportovními hrami. 

Turistický kroužek - "Geologická vycházka"

Vážení přátelé turistiky! 
 
Z důvodu pandemické situace a nouzového stavu jsem nucen odvolat s omluvou geologickou exkurzi plánovanou na 8. 11. 2020. Je nám to líto. Když se situace změní, zkusíme s panem kolegou Rakem nabídnout nový termín. 
Věřím, že se máte fajn, že děti zvládají distanční výuku a distanční kamarádství.

Lektor turistického kroužku
Petr Koubek

Aktualizace fungování kroužků v nouzovém stavu

Vážení rodiče a děti,

z důvodu opatření vlády byla činnost kroužků pozastavena do 25. 10. 2020. Po tomto datu následují podzimní prázdniny.
Pokud nám situace dovolí, těšíme se s Vámi všemi opět na viděnou od 2. 11. 2020.
Informace budeme postupně aktualizovat.

Přejeme Všem pevné zdraví

Tým SVČ Všenory

Zrušení výuky od 5. do 18. října 2020

Vážení rodiče a děti,
 
bohužel Vám musíme sdělit, že dle nařízení Krajské hygienické stanice č. 7/2020 se v termínu od 5. do 18. října 2020 ruší všechny kroužky pro děti. Kroužky pro dospělé se konat mohou. 
V případě, že bude konání kroužků omezeno jen na období dvou týdnů, prodloužíme konání kroužků do konce června. Pokud bude výpadek delší, budeme opět organizovat letní náhrady. 

Děkujeme Vám za pochopení.

SVČ Všenory

Ukázková hodina výtvarného kroužku "Grafická dílna"

Zveme Vás na ukázkovou hodinu výtvarného kroužku „Grafická dílna“.

Seznámíte se s různými grafickými technikami, tiskem z hloubky, tiskem z výšky nebo tvorbou monotypů.

Kroužek je určený pro děti od 3. do 5. třídy.

První hodina proběhne v sobotu 10. 10. 2020 od 9.30 do 12. hodin v prostorách SVČ Černošice Kladenská 1142.

Ukázková hodina je zdarma!

Kontakt: vera.koubek@gmail.com

Akademie pro seniory: "Jaké zdravotní potíže může přinést podzim?"

Akademie pro seniory:

1. října jsme se sešli poprvé a v tomto měsíci vzhledem k aktuální situaci i naposledy. Tentokrát s paní doktorkou Miroslavou Petroušovou. Připravila si pro zájemce přednášku na téma "Jaké zdravotní potíže může přinést podzim?". Kromě očekávaných potíží jako jsou respirační onemocnění a aktuální covid-19 nechyběly další onemocnění, objevující se často právě na podzim, jako např. pálení žáhy, reflux, dna nebo artróza. 

 

Program "Hodina pohybu navíc"

Dva roky MŠMT a sportovní svazy ledního hokeje, fotbalu, basketbalu, volejbalu, házené a ragby vyvíjely program Hodina pohybu navíc. Jedná se o intenzivní všeobecně tělo rozvíjející program her, pohybových aktivit a cvičení. Je to tréninkový model pro menší děti, pro něž zdaleka není vhodné se specializovat na určitý sport, ale rozvíjet rychlost, výbušnost, rozhodování a propriocepci, tedy ovládání tělesných periferií, které jsou v pohybu nejvíce zapojeny.
Pojďte si zkusit takový trénink. Povedou ho trojnásobný mistr světa v in-line hokeji Petr Polívka a mnohonásobný reprezentant v ragby Martin Kafka. Už brzy, konkrétně 3. 10. 2020 od 14 do 17 hodin na venkovním hřišti sportovní haly v Říčanech. Akce je určena i pro rodiče, trenér jim ozřejmí „naživo“ význam programu, dozvědí se o sportování dětí do 12 let.

Přijďte se také podívat!
akce je zdarma; hlaste se prosím na petr.koubek@npicr.cz


Ukázková hodina "Dílny čtení"

Ve středu 23. 9. 2020 proběhne první ukázková hodina kroužku "Dílna čtení". Srdečně jsou zvány všechny děti, které již rozeznají písmena. Čtenáři si přinesou to, co právě čtou, knihu, beletrii, noviny ...
Sejdeme se od 15 hod. v prostorách SVČ Černošice Kladenská 1142.
Přijďte se podívat, první hodina je zdarma!

Turistický kroužek "Holany"

Turistický kroužek Zatímco vloni byly cílem Krušné hory, krajina vybraná OSN jako světové kulturní dědictví, letošní první výlet turistického kroužku zamířil na sever Čech. Oblast Holanských rybníků je kaskádou okolo 30 větších či menších vodních děl. Mokřadní krajina se díky nim proměnila v 18. století v prosperující region, kde se vyrábělo vše ze zemědělské produkce, například známé doutníky Drum (dnes Stvolínky). Od devatenáctého století zase krajina lákala dobrodruhy, včetně Karla Hynka Máchy, který se nakonec usídlil v nedalekých Litoměřicích. S Ronovem na dohled. Krajina pod "tlustou horou", přírodní památkou Vlhošt, zve všechny milovníky krás krajiny a tajemných příběhů o krvelačných nestvůrách i dnes. Krajinou nás provázel ředitel Archivu města Ústi nad Labem Mgr. Petr Karlíček Ph.D.

Instrumentální zpívání

Přihlásit se mohou děti, které chtějí společně vytvořit skupinu, nebo o tom sní :)
Sestavíme pracovní skupiny 3-5 dětí.

Jak to vypadá při schůzkách?

Zpívat může každý - místo schůzek škola ve Všenorech či Mokropsích

Lektor Vladimír Šidlík říká "Takzvané Sborůvky vítají všechny děti, které mají chuť to zkusit. Považuji za důležité, aby děti mohly zpívat, ač jim to třeba na začátku nejde a nezpívají čistě. Mám zkušenost s hodin výuky že se vždy rozezpívají, zvlášť pokud je písničky baví. Proto neděláme vstupní zkoušky. Není ani podmínkou znát hudební nauku – poznáváme ji přirozeně a učíme se hudební teorii spolu s praxí.
Ze zkušenosti vím, že se v mnou vedené hodiny se dětem moc líbí a že se při zpěvu mohou doprovodit na libovolný nástroj.

Zpíváme to, co nás baví

Zpíváme lidové písně různých národů, ale i umělé a populární písně, spirituály . Chceme zpívat rozhodně písničky, nás budou bavit! Především temperamentnější písně děti strhnou. Písničky upravuji pro děti podle jejich možností a schopností – jak v rozsahu, tak i třeba přidáním dalších hlasů, či nástrojů, na které děti hrají. Je nádherné pozorovat, jak se děti postupně zapojují s dalšími nápady, jak začínají nad písničkami a hudbou celkově přemýšlet jinak. Cílem je děti naučit radost z hudby a hraní ve skupině.

Hrajeme si s hudbou a nebojíme se tvořit

Vymýšlím si rozezpívání a třeba i texty k písničkám. Když se někdo chce zapojit s nástrojem, na který hraje, může si zahrát mezihru nebo předehru, kterou vymyslíme podle jeho pokročilosti. K dispozici máme akustické kombo a mikrofony.

Rodiče jsou vítáni

Pokud se někteří rodiče budou chtít zapojit více, budeme moc rádi. Uvítáme pomoc s vystoupeními na místních společenských akcích v našem okolí.

Zpíváme pro radost

Chceme společně prožívat radost z hudby. Nemáme tedy v plánu účastnit se pěveckých soutěží ani velkého množství koncertů, chceme předávat radost z hudby.

Čas a místo dle dohody. 
1.500,- Kč/ pololetí

Akademie pro seniory: "Novinky v české literatuře"

Akademie pro seniory:
V první přednášce v novém školním roce představila paní Věra Hurdová zájemcům z řad posluchačů Akademie pro seniory "Novinky v české literatuře". Seznámila nás s díly mladých českých autorek jako jsou např. M. Fučíková, P. Horáková, Z. Dostálová, A. Scheinostová, M. Skočilková a A. Cima. Zajímavou ukázkou byl i úryvek z knihy A. Palána Jako v nebi, jenže jinak. Dostali jsme tak spoustu tipů na zajímavou četbu, ale i na dárek pro rodinu a známé.  
 

Turistický kroužek rozjíždí svou pátou sezónu

Turistický kroužek rozjíždí svou pátou sezónu
V tomto školním roce bude organizováno 9-10 výletů, vždy o víkendu. Jedná se o celodenní putování krajinou s doprovodným programem. Na podzim nabízíme následující doprovodný program:
12. 9. procházka krajinou holanských rybníků u České Lípy (hledáme hastrmana; pro děti i rodiče)
3. 10. cvičení s dětmi podle metodiky Hodiny pohybu navíc pod vedením špičkových trenérů olympijských sportovních svazů v Říčanech (pro děti i rodiče)
17. 10. natáčení krátkých filmů v Praze na Dobešce pod vedením lektorek spolku Ultrafun (filmy zařadíme do přehlídky animovaných filmů Kraťas, 2020)
18. 11. geologická vycházka do okolí Prahy Radotína s odborníkem na geologii a paleontologii Š. Rakem (pro děti i rodiče)
Prosinec: výlet údolím Únětického potoka z Roztok u Prahy přes Únětické vyhlídky a pivovar do Horoměřic.
Na jaře máme v plánu další 4 výlety povětšinou v okolí Berounky (například Tetín a okolní skály)
 
 
Věříme, že nezasáhne vyšší moc v podobě pandemie. Slovy doyena českého trampu W. Daňka, přidejte se k nám! 

Nový kroužek "Právě začínáme"

Nový kroužek Na ZŠ Černošice - Mokropsy otevíráme od 14. září nový kroužek pro děti "Právě začínáme". Kroužek vaření a pečení je určen všem zájemcům od 1. do 9. třídy. Vše, co uvaříte a upečete, si můžete odnést domů a potěšit svými výtvory rodiče a sourozence.


Příměstský tábor Kutil junior

Příměstský tábor Kutil junior
Spolek Kutil junior, který nabízí kroužky rozvíjení manuální zručnosti také v rámci SVČ Všenory, uspořádal v letních měsících letošního roku dva turnusy příměstských táborů (13.-17. 7. a 23.-27. 8. 2020). Součástí celodenního programu tábora byly dílny řemesel vedené mistry odborného výcviku střední odborné školy Jarov. Jednalo se například o truhláře, zahradníka, sklenáře či malíře pokojů. Díky finanční podpoře z OP VVV nabídlo SVČ místa na dílnách tohoto tábora zdarma dětem ze Všenor a okolí. 
Fotografie: P. Koubek

Příměstský tábor v Dobřichovicích

Příměstský tábor v Dobřichovicích

V týdnu od 13. do 17. července probíhal v Dobřichovicích výtvarně-zážitkový příměstský tábor pod vedením lektorky keramického kroužku Radoslavy Vrabcové a Věry Hurdové. Děti si vyrobily keramické mísy a dózičky, seznámily se s různými činnostmi na farmě Vonoklasy, kde nechyběla ani ochutnávka místních bioproduktů. Dále se setkaly s rybářem a vyrazily na geologickou vycházku do Radotína. Týden byl zakončen nácvikem první pomoci. Děti si to moc užily a z nasbíraných zážitků byly nadšené. Jen se nemohly rozhodnout, jestli se stanou rybáři, nebo geology:-).  
Další fotky naleznete zde.

Závěrečný hudební koncert

Závěrečný hudební koncert

Středisko volného času ve Všenorech a hudební škola Pavla Hokra uspořádali koncem června čtveřici tradičních výročních koncertů pro děti, rodiče a přátele hudby v dětské interpretaci. A interpretace „hokrovců“ je velmi radostná, už proto že děti s lektorem vybírají písně k prezentaci podle své volby a vkusu. Tím je škola význačná. A také velice širokou obcí rodičů a dětí, kteří na postupy „hraj hodně a co tě baví, tak se nejlíp naučíš“ jednoduše uvěřili.

S fotoaparátem jsme navštívili představení ve středu 24. června od 19 hodin. Zazněly mimo jiné:

Růže z Texasu, Tři citronky, Pro Elišku, Love Me Tender, Jóžin z bážin, The sound of Silence, Somebody To Love… Mimochodem, poslední song z poloviny sedmdesátých let 20. století od skupiny Queen byl pojat velkoryse, mistrovsky a po opadnutí úvodní nervozity mladého interpreta Martina s až neuvěřitelnou, autentickou silou improvizace!

Na podzim pokračujeme a nyní Vám přejeme zasloužený odpočinek a krásné prázdniny!

Akademie pro seniory: Jak se nebát covidu-19?

Akademie pro seniory: Jak se nebát covidu-19?

První přednášku po vynucené přestávce si pro zájemce připravila paní doktorka Petroušová na aktuální téma: "Jak se nebát covidu-19?". Posluchačům nabídla zasvěcený pohled, zdůraznila, jaké zásady dodržovat a v neposlední řadě zmínila důležitost očkování proti chřipce a pneomokokům.  
Po poslední přednášce před letními prázdninami následovalo předání osvědčení absolventům Akademie pro seniory. Absoventům pogratulovala paní ředitelka SVČ Všenory Hana Brožová.

Předběžná nabídka kroužků pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče, milé děti, 
pod záložkou Nabídka kurzů jsme pro Vás připravili předběžnou nabídku kroužků pro školní rok 2020/2021. Místo na kroužku si můžete rezervovat již nyní (e-mailem na: svcvsenory@email.cz).  

Týden náhrad 20. – 24. 7. 2020

Vážení rodiče,

pro přihlášení do kroužků „Týdne náhrad“ je potřeba odevzdat přihlášku a čestné prohlášení.

Všechny dokumenty naleznete níže.

Koncerty hudebních kroužků

Chtěli bychom Vás pozvat na závěrečné koncerty hudebních kroužků Pavla Hokra.

Přejeme Vám krásný poslech

23.6.2020 v 18 hod., Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Vinoř

24.6.2020 v 17.30 hod., Clubkino, Černošice, Fügnerova 263

24.6.2020 v 19 hod., Clubkino, Černošice, Fügnerova 263

25.6.2020 v 18 hod., Clubkino, Černošice, Fügnerova 263

Příměstské tábory v Dobřichovicích

Pro Vaše děti jsme připravili dva příměstské tábory, které se budou konat v červenci a v srpnu v Dobřichovicíh. Další informace a přihlášky naleznete pod odkazem Ke stažení.

 

Přednáška MUDr. Miroslavy Petroušové

Přednáška MUDr. Miroslavy Petroušové

Rádi bychom pozvali všechny zájemce na přednášku paní doktorky Petroušové na téma "Jak se nebát covidu-19?". Přednáška se bude konat v přednáškovém sále Obecního úřadu ve Všenorech ve čtvrtek 18. června od 17 hod. Rádi přivítáme nejen posluchače naší Akademie pro seniory, ale i všechny, koho by toto stále aktuální téma zaujalo. 

 

Školné za kroužky ve 2. pololetí

Vážení rodiče,  

chtěli bychom Vás informovat, že můžete zažádat o vrácení poměrné částky ze školného za 2. pololetí. Částku budeme vracet těm z Vás, kteří jste zaplatili kroužek na 2. pololetí. Jedná se o dvě pětiny celkové částky (dva měsíce, ve kterých byla činnost kroužku pozastavena). 

Toto se netýká kroužků, které probíhaly online (Flétna a Klavír paní Lokajíčkové, Kytara pana Šidlíka, Taneční kroužek, Angličtina) nebo kroužků, které nabízejí náhrady (Keramika paní Hruškové a paní Vrabcové, Kytara u paní Pikardové, Jóga pro děti a Ukulele). 

V případě, že se Vaše děti náhrad nebudou moci zúčastnit, nárok na vrácení peněz bohužel nevzniká. 

O vrácení poměrné částky žádejte e-mailem na adresu svcvsenory@email.cz.

V žádosti uveďte název kroužku a jméno dítěte. Poměrná částka Vám bude sdělena a poslána na účet. 

Děkujeme

SVČ Všenory

Kutil junior

Kroužek Kutil junior bude opět probíhat od 27. 5. 2020. venku c areálu ZŠ Všenory.

Keramika Všenory

Vážení rodiče,

kroužek keramiky Hanky Hruškové bude nahrazen v létě od 20. do 24. 7. 2020. Bude se konat od 9 do 13 hodin v prostorách ZŠ Všenory.

Děkujeme za pochopení

 

Letní soustředění kroužku Ukulele - náhrada výuky

Letní soustředění kroužku Ukulele - náhrada výukyVážení rodiče, milé děti
 
dovoluji si Vám nabídnout pětidenní soustředění kroužku Ukulele v týdnu od 20. do 24. července 2020 jako náhradu za odpadlé kroužky Ukulele z důvodu okolností spojené s Covid-19.
 
Akce je součástí nabídky SVČ Všenory a týká se všech dětí z kroužku Ukulele, které mají uhrazeno školné na druhé pololetí 2019/2020.  Za soustředění již nebude třeba nic doplácet.
 
Scházeli bychom se každý den ve škole ve Všenorech od 13 do 17 hodin. Program s dětmi bude především hudební, ale i zábavně sportovní, venku i uvnitř dle počasí.

Budete-li mít o tuto prázdninovou aktivitu zájem, prosím kontaktujte mne na e-mailu: ajajaba@seznam.cz.
 
Martin Jirků, lektor kroužku Ukulele

 

Filmy dětí ze SVČ Všenory se zúčastní soutěže Kraťas 2020

Děti v SVČ Všenory se zúčastnily tří projektových dní financovaných z projektu EU s animátorkami spolku Ultrafun. Vytvořily celkem 5 krátkých filmů. Ty přihlásíme do soutěže, jejíž propozice přikládáme na web. Snad se filmy budou líbit; také budeme v natáčení pokračovat, až stát povolí společné aktivity dětí. Těšíme se na další tvorbu.

Zahájení činnosti kroužků

Vážení rodiče,

začínáme postupně zahajovat činnost kroužků.

Pro navštěvování kroužku je potřeba vyplnit čestné prohlášení, které naleznete pod článkem v příloze. Vezměte ho prosím s sebou na první hodinu.

Pro další informace sledujte tento web nebo kontaktujte jednotlivé lektory.

Těšíme se s Vámi znovu na viděnou

Keramika paní Vrabcové a paní Janášové začíná v prostorách ZŠ Dobřichovice v týdnu od 11. 5. 2020.

Výuka hudebních nástrojů ve Všenorech začíná také v týdnu od 11. 5. 2020.

Keramika paní Hruškové ve Všenorech zahajuje činnost od 25. 5. 2020.

Stejně tak kroužky Kutil junior začínají 25. 5. 2020.

Přejeme Všem krásný máj - tipy na výlety

Posíláme Vám pár tipů na výlety

Brzy na viděnou!

1) Výlet na Baštírnu u Senohrab, výlet asi 4 km:

Cesta kolem říčky Mnichovky k lesnímu občerstvení „Baštírna“. Rovinatá lesní cesta kolem říčky. Auto nejlépe nechat na odstavném plácku, který je označen Start. Baštírna je pod číslem 5. Z Baštírny je možno si vyšlápnout na zříceninu hradu Zlenice, který je označen jako cíl, určitě to stojí za to.

Trasa na mapě - klikni.

2) Procházka kolem Podhrázského rybníka u Bystřice u Benešova.

Procházka mírně zvlněnou krajinou kolem Podhrázského rybníka, který je domovem mnoha druhů ptactva a slouží jako zastávka migrujících ptačích druhů na jejich dlouhé cestě. Pod hrází rybníka je k vidění mlýn. Procházka je hezká za každého počasí a denní doby.

Trasa na mapě – klikni.

Příměstský tábor SVČ Všenory

Příměstský tábor SVČ VšenorySledujte webové stránky Střediska, kde budeme informace o této nabídce aktualizovat v souvislosti s COVID19.

Turistický kroužek

Milí přátelé turistiky!

Děkujeme Vám za věrnost našemu dobrodružnému volnočasovému útvaru! Snad užíváte zdraví a sluníčka.

Situace nám stále nedovoluje pokračovat v dalších společných výletech. V tomto čase se proměnila i samotná turistika. Mnoho lidí začíná objevovat méně známé turistické cíle.

Chtěli bychom Vám tedy navrhnout, abyste nám poslali tipy nebo fotky s komentářem,  kam jezdíte relaxovat a výletovat se vy.

Těšíme se, že si společně rozšíříme obzory o nová místa.

Brzy na viděnou!

Přejeme Všem krásné Velikonoce

Přejeme Všem krásné Velikonoce

Kroužek kytary Vladimíra Šidlíka

Vážení rodiče,

kroužek kytary probíhá online. Pro bližší informace se prosím obraťte na pana Šidlíka (tel. 737 667 007).

Kroužek kytary a jógy pro děti

Milí rodiče,

ráda bych Vám nabídla pětidenní soustředění v týdnu od 20. do 24. července 2020. Akce je součástí nabídky SVČ Všenory pro všechny, komu okolnosti spojené s COVID-19 zabránily společně pracovat v kroužcích SVČ. Nabídka se týká všech dětí z kroužků KYTARY a JÓGY PRO DĚTI, které mají uhrazeno školné na druhé pololetí.

Scházeli bychom se každý den ve škole ve Všenorech od 9 do 13 hodin. Program s dětmi bude probíhat za každého počasí, bude hudební i sportovní, venku i uvnitř.

Kdo zaplatil školné za 2. pololetí, nic by již neplatil. Lze domluvit společné obědy pro Vaše děti.

Budete-li mít o tuto prázdninovou aktivitu zájem, prosím kontaktujte mne (e-mail anamelichova@seznam.cz; telefon: 731 102 479).

Anna Pikardová, lektorka kroužku

 

Kroužek ukulele a kytary Všenory

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vám nabídnout náhradu hodin kroužku kytary a ukulele, které probíhají ve Všenorech.

Náhradní program by se konal ve dnech od 20. 7. do 24. 7. 2020.

Prosíme případné zájemce, aby nás telefonicky kontaktovali.

Aneta Pikardová tel. 731 102 479

Martin Jirků tel. 603 742 588

Těšíme se všemi brzy na viděnou!

Keramika Dobřichovice

Vážení rodiče, 

přerušení kurzů nás tak trochu zaskočilo. V dílně máme mnoho rozdělaných věcí z hlíny. Některé musíme znovu navlhčit a rozdělané dotáhnout, aby práce dětí nepřišla vniveč.

S Lucií Janášovou připravujeme vzorové výrobky a sbíráme nápady pro další tvoření. Jakmile se otevřou školy, uvažujeme také o sobotních, případně nedělních, "soustředěních", abychom ztracené hodiny dohonili. Snažíme se také pomoci, jak to jen jde, po večerech šijeme doma roušky.

Přejeme Vám, ať tuto nelehkou situaci všichni společně zvládneme a brzy na viděnou!

Radoslava Vrabcová

Společně to zvládneme!

Sportovní tanec

Vážení milovníci tance!

Nebojte se, o taneční přípravku a pohybovou průpravu Vaše děti nepřijdou. Lekce probíhají online!

Stačí, když se přidáte do facebookové skupiny KST Silueta Praha. V den výuky trenér bude sdílet link aplikace ZOOM. Chvilku před jejím zahájením na něj klikněte. Potvrďte přihlášení přes váš facebookový účet a hodina tance může začít!

Výhodou této formy výuky je, že vás trenér vidí a může kontrolovat, opravovat a případně zodpovídat Vaše dotazy.

PROGRAM VÝUKY ONLINE

Den

Čas

Druh lekce

Trenér

Po


17:30 – 18:30

                      
  Pohybová průprava


  Štěpán Dostál
  (možné výjimky)

Út


17:30 – 18:30


  Taneční přípravka


  V./T. Šimáčková, M. Mládek,
  Š. Dostál, Š. Trejbalová

St


16:15 – 17:00


  STT – pokročilá cvičení


  Š. Dostál/T. Šimáčková,
  Š. Trejbalová

St


17:00 – 17:45


  LAT – pokročilá cvičení

 
  M. Mládek/V. Šimáčková,
  Š. Trejbalová
16:00 – 16:45


  Fitness + challenge


T. Šimáčková (možné výjimky)


 

Hudební kroužky

Vážení rodiče,

některé hudební kroužky probíhají formou online výuky. Pro bližší informace prosím kontaktujte Pavla Hokra (tel. 608 745 297).

SVČ Všenory v těchto dnech

Milí přátelé a příznivci SVČ Všenory!

Moc nás mrzí, že se s Vámi v současnosti nemůžeme osobně setkávat. Tento čas využíváme na přípravu bohaté nabídky kroužků, učení a plánování (SVČ využívá evropské podpory z projektu „šablon“).

Lektoři SVČ ale nezahálejí. Nabídneme řadu aktivit pro děti a rodiče na domácí hry a rozvoj dětí. Již brzy zde zveřejníme konkrétní nabídku kroužků hudebních, tanečních nebo podporujících školní úspěšnost dětí. Sledujte prosím tento web!

Pro inspiraci si prozatím připomeňte výlety turistického kroužku na jeho speciálním webu.

Ať se Vám všem dobře daří a brzy se ozveme s dalšími novinkami.

 

Upozornění

Vzhledem k opatřením Vlády ČR v souvislosti s šířením koronaviru se nebudou do odvolání konat žádné kroužky ani akce SVČ Všenory. Děkujeme za pochopení. 

Kroužek Kutil junior ve Všenorech

Kroužek Kutil junior ve Všenorech

Kroužek Kutil junior navazuje na oblíbený Kroužek řemesel a kutilství vedený panem Ivanem Salivarem. Kroužek probíhá na ZŠ ve Všenorech jednou týdně a je určen dětem I. stupně. V případě zájmu mohou do kroužku chodit i děti II. stupně, pro které jsou připraveny náročnější projekty. Součástí hodiny je vždy nejprve poučení o bezpečnosti práce. Pak se malí kutilové naučí něco nového a sami si mohou nový poznatek vyzkoušet. Novou zkušenost využijí následně při práci na svém projektu. Ty jsou koncipovány tak, aby děti postupně mohly využívat nabytých znalostí, zkušeností a dovedností. Lektorem od září 2019  je Ing. Jan Patrman ze Všenor. Je nejen učitelem, ale i rádcem a průvodcem. Děti povzbuzuje a chválí a v případě že dítě narazí na problém, nedává jen návrh řešení, ale navádí dítě k tomu aby problém vyřešilo samo. Tím se dítě bude stávat stále sebevědomější a bude si připadat jako skutečný „mistr“.

Děti nemusí odcházet s hotovým výrobkem po každé hodině. Učí se s trpělivostí pracovat na větším projektu a odměnou za vytrvalost jim bude poté hotový, dokončený projekt, na který budou právem pyšné. Poznají jakou hodnotu má lidská práce a jak se vyplatí si počkat na výsledek. V mezidobí si budou vytvářet menší výrobky pro radost a jako odměnu za odvedenou práci. Postupně se budou učit neodbývat věci, protože když se snaží, věc vypadá a dopadne pak lépe.

Ve Všenorech máme zatím pro děti 3 pracovní stolky se svěráky, základní nářadí jako pilky, kladiva, měřidla, šroubováky, vrtačku atd.. Na každý projekt dostanou kutilové materiál a návod jak postupovat. Využíváme i elektronickou stavebnici, která našim kutilům umožňuje sestavit podle srozumitelného obrázkového návodu jednoduché elektronické přístroje a zajímavé hračky a seznamovat se postupně i se základy elektrotechniky a elektroniky.

V případě zájmu bychom mohli rozšířit výuku o další hodinu.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Ve čtvrtek 30. ledna proběhla další akce v rámci Akademie pro seniory. Tentokrát to byla přednáška pana Koláře z Městské policie Řevnice na téma "Senioři a jejich bezpečnost". Nechyběly zajímavé tipy a upozornění, zlepšující naši bezpečnost, a samozřejmě byl dán i prostor pro dotazy posluchačů. 

Pozvánky na výlet Turistického kroužku

Srdečně zveme příznivce turistiky - děti i dospělé - na další výlet Turistického kroužku. Tentokrát vyrázíme po pravém břehu dolního toku řeky Berounky. Sraz v sobotu 8. února v 9.30 hod. ve Všenorech na vlakovém nádraží na "pražské" straně trati. 
Půjdeme na vrchol hřbetu, který je nad Všenorami. Úkolem dětí bude nás provést místy, která jsou ve Všenorech zajímavá pro ně a aby nás s nimi seznámily. Druhý úkol bude najít cestu k zelené značce - budeme se muset zorientovat v terénu a pracovat chytře s mapou; když si zajdeme, nevadí, zelenou značku nelze minout. Pak navštívíme vyhlídky nad hladkou skalou a odtud se můžeme vypravit až na Cukrák, a nebo se budeme držet blíže řeky a dorazíme do Černošic na nádraží. Více informací a příhlášky přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Předvánoční dílna kroužků kytary a ukulele

Předvánoční dílna kroužků kytary a ukulele
V úterý 10. prosince jsme si společně zahráli a kytaristé naučili žáčky ukulele dvě koledy.

Soutěž "Veselé hádání s písničkou" ve školní družině

Soutěž
Soutěž ve ŠD -  "Veselé hádání s písničkou" - je oblíbená u dětí. Dvě skupiny mladých kytaristů připravily písničkový program pro děti, navštěvující družinu (pro oddělení prvňáků a druháků od 13 - 13.45, pro oddělení dětí z 3. a 4. třídy od 14 - 14.45), plný písniček, hádanek a otázek k textům zpívaných písní.

Koncert v MŠ ve Všenorech

Koncert v MŠ ve Všenorech
Děti z kroužku výuky hry na kytaru si připravily pro třídu Ježečků v MŠ program plný veselých písniček. Do zpěvu se zapojily i malé děti. Vánoční koledy, které nacvičují na besídku, uměly bezvadně.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Na 5. prosince si paní Věra Koubková Novotná připravila přednášku na téma "Svatý Mikuláš a jeho příběh v obrazech". Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o postavě sv. Mikuláše - jeho životě, typickém vyobrazení i o legendách, které jsou s ním spojené. Nechyběly zvyky a tradice, pojící se k dnešnímu datu v okolních zemích.  

Ples

Ples
V pořadí již čtvrtý ples Střediska volného času ve Všenorech se konal tentokrát netradičně v Club Kině v Černošicích. Jako obvykle nechyběla vynikající kapela Smeč, předtančení KST Silueta Praha i s vítězkou osmé řady oblíbené taneční soutěže StarDance Veronikou Lálovou a bohatá tombola. 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Další listopadové setkání v rámci Akademie pro seniory nás zavedlo do Slovinska a italských Dolomit. Nadšený cestovatel pan Radomír Lev nám na základě krásných fotografií a videí představil tyto dva lákavé turistické cíle. Nechyběly ani tipy na zajímavé adrenalinové aktivity. 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
První listopadová přednáška Petra Koubka se tentokrát nesla v duchu problematiky různých zdrojů energie se zaměřením na jadernou energetiku. Nechybělo ani připomenutí havárie v Černobylu. 

Výlet Turistického kroužku k Památníku Vojna u Příbrami

První listopadovou sobotu vyrazíme auty v 9.15 hod. ze Všenor. Naším cílem bude tentokrát Památník Vojna u Příbrami, kde máme zarezervovanou soukromou prohlídku. Více informací a příhlášky přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Kouzelník PET vystoupí ve Všenorech

Kouzelník PET vystoupí ve VšenorechV pátek 18. října od 18 hod. vystoupí v MŠ Hobík ve Všenorech kouzelník PET se svým programem pro děti i dospělé "Cirkus jede". Srdečně zveme všechny příznivce dobré zábavy! 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Druhá říjnová přednáška patřila paní doktorce Petroušové. Tentokrát si pro své posluchače připravila téma "Cukrovka - pokroky v její léčbě". Paní doktorka přilákala již tradičně plný sál zájemců. Seznámila nás s typickými projevy cukrovky, léčbou i prevencí. 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Další přednáška v rámci Akademie pro seniory nás zavedla až do Arménie. Naším průvodcem byl pan David Knížek, který nám na základě bohatého obrazového materiálu představil tuto malou zemi se starobylými památkami a krásnou přírodou. Nechyběl ani recept na tradiční arménský medovník. 

Kurz kresby pro dospělé

Kurz kresby pro dospělé
V úterý 1. října otevíráme Výtvarný kurz kresby pro dospělé pod vedením lektorky Kristýny Adámkové. Konat se bude vždy od 17 do 18.30 hod. v ZŠ Černošice, Pod Školou 447 (Ateliér). V případě zájmu posílejte, prosím, naskenované přihlášky na mail svcvsenory@email.cz

Výlet Turistického kroužku z Běchovic do Kyjí

Srdečně zveme všechny příznivce turistiky na další výlet. Tentokrát vyrazíme z Běchovic kolem Počernického rybníku a řeky Rokytky do Kyjí. Sraz v sobotu 12. října v 8.35 hod. na vlakovém nádraží ve Všenorech. Více informací a příhlášky přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Ukázková hodina Kroužku řemesel a kutilství

Rádi bychom pozvali všechny děti, které si chtějí vyzkoušet Kroužek řemesel a kutilství na ukázkovou hodinu, která se bude konat ve středu 25. září od 14.30 hod. v prostorách školní jídelny ZŠ Všenory.  

Volné vstupenky na FOR ARCH

Vážení rodiče, 
rádi bychom Vám zprostředkovali nabídku organizace Kutil junior, která zajišťuje Kroužek řemesel pro Vaše děti. Jedná se o akci Řemeslo dětem, která bude probíhat v rámci veletrhu FOR ARCH v PVA Letňany dne 21. 9. 2019. Opět bude připraven celodenní řemeslný program pro děti. V případě zájmu si napište o vstupenky na e-mail svcvsenory@email.cz.  
 

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPo prázdninách jsme se poprvé setkali na přednášce paní Aleny Sahánkové na téma "Všenory a Horní Mokropsy aneb Jak to bylo na začátku". Seznámili jsme se s možnými významy jmen obou obcí, prvními zmínkami o nich, historií jejich sloučení, symboly obce Všenory atd.

Pozvánka na 1. výlet Turistického kroužku

Srdečně zveme děti i jejich rodiče na 1. výlet Turistického kroužku v novém školním roce. Tentokrát vyrazíme až do Krušných hor. Podnikneme cca 14kilometrový výlet do okolí Abertam. Odjíždíme v sobotu 14. září v 7.30 hod. auty ze Všenor. Více informací a příhlášky přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Přihlašování do kroužků

Vážení rodiče a zájemci o kurzy SVČ Všenory, 
nabídku našich kroužků a přihlášky neleznete na našich stránkách. Naskenované přihlášky posílejte, prosím, mailem na adresu: svcvsenory@email.cz

Prázdniny

Všem dětem, rodičům a lektorům přejeme krásné léto a těšíme se v plné síle na shledání v novém školním roce. 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Akademie pro seniory se se školním rokem rozloučila v sobotu 22. června na vycházce s paní Viktorií Královou. Tentokrát byl naším cílem Žižkov, město strmých uliček a pavlačí.

Závěrečný koncert

Závěrečný koncert
Ve čtvrtek 13. června jsme se rozloučili se školním rokem koncertem pěveckého a kytarového kroužku. Při této příležitosti proběhla i výstava obrázků dětí z mateřských a základních škol, které se zúčastnily soutěže SVČ Všenory "Krásná budoucnost", a byla předána zvláštní cena poroty MŠ Velká Chuchle

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPlný sál posluchačů si dnes se zájmem vyslechl přednášku paní doktorky Miroslavy Petroušové na téma "Co všechno může způsobit borelióza a jak ji léčit". Seznámili jsme se s příznaky, třemi fázemi a s léčbou tohoto v našem kraji velmi rozšířeného onemocnění.

Výlet do Chrustenic

V neděli 26. května vyrazíme na další výlet - tentokrát do Chrustenic. Pojedeme vlakem ze Všenor do Berouna v 8.43 hod. Sraz bude v půl deváté na nádraží. Trasa je středně náročným terénem, čeká nás 15 kilometrů s pauzou na oběd ve Svatém Janu. Návrat do Všenor nejpozději ve čtvrt na sedm (ze Srbska). Více informací a příhlášky přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPoutavé vyprávění pana Radomíra Lva, doplněné krásnými fotkami a video nahrávkami, zavedlo zájemce o dálky a cestování až do Austrálie a na Nový Zéland. Pan Lev se s námi podělil o své zkušenosti z více než ročního putování a přiblížil nám tak obě vzdálené země.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Paní Alena Sahánková, vedoucí všenorské knihovny, představila návštěvníkům Akademie pro seniory historii místních divadelních spolků. Zájemci měli možnost prohlédnout si staré kulisy pro loutkové divadlo, loutky, divadelní programy, fotky z představení atd.  

Pozvánka na letní taneční soustředění

Klub sportovního tance Silueta Praha, o.p.s. a SVČ Všenory pořádají v termínu od 4. do 10. srpna letní taneční soustředění v Domově mládeže Střední školy Horní Bříza. Podrobné informace a přihlášku naleznete pod odkazem Ke stažení.

V dubnu vyrazíme na zámek

13. dubna vyrazí Turistický kroužek opět na výlet a zájemce zavede tentokrát na zámek Nelahozeves. Sraz v 8.30 hod. na nádraží ve Všenorech. Čeká nás zámecká expozice s dětským programem, hry v přírodě a turistika kolem řeky. Více informací a příhlášky přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryV druhé březnové přednášce představil pan učitel Vladislav Veselý posluchačům svou publikaci "Historický almanach školy ve Všenorech". Pan učitel nás seznámil s dějinami školy v Horních Mokropsech a ve Všenorech a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, které doplnili i pamětníci z řad posluchačů.

Pojďte s námi na výlet!

Pojďte s námi na výlet!V neděli 17. března vyrazíme na další výlet Turistického kroužku. Půjdeme údolím Berounky přes keltské oppidum Stradonice a vodopád do Berouna. Sraz v 9 hod. na nádraží ve Všenorech. Pojedem do Nižboru. Více informací a příhlášky přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryVe své přednášce, věnované Důchodovému pojištění, se paní Zdeňka Hlásenská zabývala podmínkami, kdy vzniká nárok na pobírání důchodu, valorizací důchodů, ale také nejčastějšími otázkami, se kterými se lidé na Ministerstvo práce a sociálních věcí, kde také působí, obrací.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPoslední únorový den si zájemci přišli poslechnout přednášku pana Davida Knížka na téma "Jeruzalém - nejposvátnější místo světa". Nechyběla spousta zajímavých informací z historie i současného života, doplněných bohatým obrazovým materiálem.

Písničkové hádání

Ve čtvrtek 21. 2. se bude od 13 do 14 hod. v MŠ ve Všenorech konat koncert dětí z kytarového kroužku pod vedením paní Pikardové. Děti z mateřské školy se mohou těšit mimo jiné na soutěž a veselé povídání.  
 

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPrvní únorovou přednášku v rámci Akademie pro seniory si připravila paní Viktorie Králová na téma "Příběhy a taje pražských nádraží". Dozvěděli jsme se například, které pražské nádraží je nejstarší (Praha Dejvice) a na které přijel vůbec první vlak (Masarykovo nádraží).

Pozvánka na únorový výlet Turistického kroužku

V neděli 3. února vyrazíme na další výlet. Pojedeme vlakem z nádraží ve Všenorech (sraz v 8 hod.) do Radotína a odtud autobusem do Lahovic, Mníšku a Kytína. Více informací přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.
 

Hádanky s písničkami

Na úterý 5. února si děti, navštěvující kroužek hry na kytaru pod vedením paní Pikardové, připravily koncert a soutěž pro školní družinu "HÁDANKY S PÍSNIČKAMI".  Akce proběhne od 13.30 do 14.30 hod. v ZŠ ve Všenorech. 

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryV druhé lednové přednášce se paní doktorka Petroušová věnovala tématu "Nemoci ledvin a močových cest". Seznámili jsme se s funkcí a nemocemi ledvin, s nejvhodnější léčbou, ale i každodenní prevencí.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryNový rok jsme v Akademii pro seniory zahájili přednáškou pana Petra Koubka na téma "Globální oteplování neboli vše o vodě". Společně jsme nahlédli do historie a seznámili se s vývojem teplot v průběhu uplynulých desetiletí a samozřejmě i s výhledem do budoucna. Pan Koubek se ve své přednášce věnoval mimo jiné i úbytku ledovců a zvýšení hladiny moří.

Pozvánka na ples

Pozvánka na plesSrdečně zveme všechny příznivce tance a dobré zábavy na předvánoční ples, který se bude konat v pátek 14. prosince od 18 hod. v restauraci Na Kovárně ve Všenorech. Chybět nebude předtančení, živá hudba a bohatá tombola.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryDruhou prosincovou sobotu podnikla paní Viktorie Králová se zájemci tentokrát Procházku pivní historií. Nechybělo vyprávění o právovárečných domech, starobylých šencích a hospůdkách, které se proslavily také díky svým štamgastům. 

Prosincový výlet Turistického kroužku

Třetí výlet Turistického kroužku se bude konat v neděli 9. prosince. Připravte se na horskou trasu po velmi hezkém severním úbočí a ve vrcholové partii Ještědského hřbetu. Pojedeme auty ze Všenor od sportovního areálu v 8 hodin. Více informací přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.
 

Tradiční Štrůdlování

Ve čtvrtek 29. listopadu se od 16.30 hod. koná v MŠ Hobík již tradiční besídka s názvem Štrůdlování. Při tomto předadventním setkání tvoříme věnce, přáníčka a rodiče přinesou na ochutnávku různé druhy štrůdlů.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryNa konci listopadu jsme se na přednášce paní Věry Hurdové "Vánoce a literatura" naladili na sváteční atmosféru Vánoc a vychutnali si ukázky z knížek Zdeňka Svěráka, Petra Šabacha a Evžena Bočka - právě na vánoční téma.

Finalista soutěže Česko Slovensko má talent ve Všenorech

Finalista soutěže Česko Slovensko má talent ve VšenorechBřichomluvec pan Zdeněk Polach zavítal už druhým rokem do Všenor, aby se svým představením "Matýsek a jeho kamarádi" pobavil malé i dospělé diváky. V romantických půdních prostorách MŠ Hobík jsme si užili vtipné scénky s několika loutkami a do programu se zapojili i "dobrovolníci" z publika.

Nový výlet Turistického kroužku

V neděli 25. listopadu vyrážíme z všenorského nádraží vlakem v 7.55 hod. směr Praha. Plánovaný návrat v 18.03 tamtéž. Cílem našeho výletu bude tentokrát bájný Říp. Více informací a přihlašování na výlet u vedoucího kroužku pana Petra Koubka - petr.koubek@nuv.cz.

Divadelní představení

Divadelní představení Srdečně zveme všechny příznivce divadla a dobré zábavy na představení Zdeňka Polacha "Matýsek a jeho kamarádi". Břichomluvecké vystoupení se koná v pátek 16. listopadu od 18.30 hod. v unikátních půdních prostorách MŠ Hobík ve Všenorech. Rádi bychom se pokusili touto cestou zavést tradici divadelních představení ve Všenorech.   


Nabídka nového kroužku

Nabídka nového kroužkuVšem zájemcům o zajímavé a netradiční aktivity nabízíme nový kroužek kitingu. Kroužek se bude konat po dohodě s lektorem (viz Kontakty) za slušného počasí ve Všenorech (u řeky pod nádražím).

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryDalší z oblíbených přednášek paní doktorky Petroušové byla na téma "Léčba bolesti". Plný sál se seznámil s dvěma druhy bolesti - akutní a chronickou - s jejich charakteristikou a doprovodnými příznaky.  Nechyběl ani praktický výčet léků, kterými lze proti bolesti bojovat.

51. improvizační dílna

První listopadový víkend se bude konat již 51. improvizační dílna Centra pro improvizaci v umění Jiřího Stivína, zaměřená tentokrát na téma Improvizace a filozofie života. Více informací a přihlášky naleznete na adrese www.stivin.info/cap-art/.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPro první říjnovou přednášku v rámci Akademie pro seniory si paní Hana Hříbalová připravila téma "Tajemství dechu". Po úvodní teoretické části si zájemci sami vyzkoušeli různé druhy dechu a nechyběla ani zajímavá dechová cvičení.

Výlet Turistického kroužku do Šárky

V neděli 21. října vyrážíme vlakem v 8.25 hod. ze Všenor. Cílem našeho výletu bude pražská Šárka. Vezměte si s sebou, prosím, menší míč (větší než tenisák) a šátek. Další informace a přihlašování na výlet přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Orientační běh

Orientační běhV pondělí 22. října pořádá SVČ Všenory orientační běh v Kunraticích, na který srdečně zveme okolní školy. Závod je určen pro žáky I. stupně ZŠ. Poběží 5-členná družstva. Startovat budeme v 9 hodin na křižovatce ulic V Ladech a K Honu a předpokládaný konec je ve 12 hodin. Na vítěze čekají lákavé ceny.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPrvní zářijová přednáška byla cestovatelská. Pan Radek Matějka představil posluchačům Akademie Tádžikistán, vzdálenou a pro nás určitě exotickou asijskou zemi. Na základě bohaté fotografické dokumentace nás pan Matějka seznámil se svojí cestou, přírodními krásami i běžným životem v Tádžikistánu.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

První akcí v novém školním roce byla vycházka všenorských seniorů v rámci Akademie pro seniory. Vycházku si připravila paní Viktorie Králová na téma: "Pražské vinice aneb putování vinicemi za historii nejen vinnou". Zájemci navštívili vinici Salabka, kde se pěstuje vinná réva s tradicí téměř 800 let. Dále vinici sv. Kláry, která později náležela k Trojskému zámku a patří mezi památkově chráněná území v Praze. Nezapomněli jsme ani na zámeckou zahradu a Trojský zámek. 

 

Zahájení nového školního roku

Přejeme všem dětem, rodičům a spolupracovníkům klidný a pohodový návrat z prázdnin a z dovolených a stejně tak příjemný začátek nového školního roku. Rádi bychom Vás upozornili na předběžnou nabídku kurzů (Nabídka kurzů) a možnost přihlašování již nyní na: svcvsenory@email.cz. Přihlášky pro své děti i pro sebe naleznete pod odkazem Přihlášky. V případě dotazů na SVČ či na jednotlivé lektory získáte potřebné kontaktní údaje pod odkazem Kontakty

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Poslední přednášku před letní přestávkou si připravil pan Petr Koubek na téma: "Současná anglická literatura: McEwan, Barnes, Haddon a Martin Amis aneb Knížky pro hodně dospělé čtenáře". Nechyběly nejdůležitější informace o auterech a ukázky z jejich díla. 

Koncert mladých kytaristů na ZŠ ve Všenorech

Srdečně zveme rodiče mladých kytaristů, navštěvujících kurzy paní Pikardové a pana Jirků, na závěrečný koncert, který se uskuteční podle počasí buď venku před budovou II. stupně, nebo ve třídě 4. A na II. st. ZŠ ve čtvrtek 14. června od 17.00 hodin.  

Příměstský tábor ve Všenorech

Příměstský tábor ve Všenorech

Letní Barevná Školka pořádá v prostorách všenorské MŠ Hobík dva týdenní příměstské tábory pro děti od 3 do 8 let. Tábory probíhají v termínech od 9. do 13. 7. a od 16. do 20. 7. Podrobnější informace a kontaktní údaje naleznete na přiloženém letáku.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

První červnovou přednášku si pro všenorské seniory připravila paní Hana Hříbalová na téma "Elixír mládí od Taoistických mnichů a další dary pro udržení zdraví z Dálného východu". Po teoretickém úvodu následovala celá řada cviků, které si mohli všichni sami na sobě vyzkoušet.   

Pozvánka na taneční přehlídku

Pozvánka na taneční přehlídku

KST Silueta Praha, o.p.s. a SVČ Všenory zvou srdečně všechny příznivce tance na Taneční přehlídku přípravky, která proběhne ve středu 6. června od 17 hod. ve Spolkovém domě ("Staré kino"), K Vidouli 727, Praha 13 - Stodůlky. Děti Vám předvedou alespoň část z toho, co se za letošní školní rok naučily. Zároveň Vy i Vaše děti uvidíte, jak tančí děti i dospělí, kteří již sbírají úspěchy na tanečních soutěžích. Symbolické vstupné činí 70,- Kč (děti a senioři mají vstup zdarma).   

Koncerty před koncem školního roku

Již tradičně zveme před koncem školního roku všechny rodiče, příbuzné a známé na koncerty kroužků zaměřených na výuku hry na hudební nástroje. Tentokrát se uskuteční ve dnech 13., 14. a 20. 6. vždy od 17.30 a 19.00 hod. v Club Kinu v Černošicích (Fügnerova 263). Těšíme se, že přijdete podpořit naše malé muzikanty.   

Další výlety Turistického kroužku

Další dva výlety Turistického kroužku zavedou zájemce do Skryjí (27. 5.) a na Milešovku (9. 6.). Na oba výlety vyrážíme auty ze Všenor od parkoviště u restaurace Na Staré rychtě (27. 5. v 8.20 hod., 9. 6. v 8.10 hod.). Návrat z obou výletů je naplánovaný na 17 hod. na stejné místo. Další informace získáte u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Další z oblíbených procházek Prahou s paní Viktorií Královou zavedla posluchače Akademie pro seniory tentokrát do Libně, která byla v minulosti označována jako nejromantičtější pražské předměstí. Navštívili jsme například Kostel sv. Vojtěcha nebo Kapličku Panny Marie.

Pestrá nabídka příměstských táborů

Středisko volného času Všenory připravuje příměstské tábory pro děti ve věku od 2 do 8 let po celou dobu letních prázdnin. Pro větší děti chystáme v termínu od 20. do 31. července příměstský tábor ve spolupráci se spřátelenou organizací Kutil Junior. MŠ Hobík připravuje příměstský tábor na celý srpen. 

Letní taneční soustředění

Klub sportovního tance Silueta Praha, o.p.s. a SVČ Všenory pořádají v termínu od 29. července do 4. srpna letní taneční soustředění v Domově mládeže Střední školy Horní Bříza. Podrobné informace a přihlášku naleznete pod odkazem Ke stažení.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Tématem další přednášky paní doktorky Petroušové byly deprese a zapomínání. Věnovala se možnostem léčby a samozřejmě i prevence. Nechyběly zajímavé příběhy z praxe a tipy a triky na procvičování paměti.  

První výlet Turistického kroužku v II. pololetí

První výlet Turistického kroužku v II. pololetí

Poslední březnová neděle patřila opět příznivcům turistiky. Cílem byla tentokrát brdská hřebenovka. Vyrazili jsme ze Řevnic směrem Řevnický les, dále po modré k rozhledu Babka, dolů k Babskému potoku a po zelené směr Skalka. Pokračovali jsme Mníšeckou hřebenovkou přes Řitku a Černolice do Všenor. Zájemci o další výlety se mohou informovat přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Jarní kytarová dílna

Ve čtvrtek 26.4. pořádají oba dva všenorské kroužky výuky hry na kytaru společnou KYTAROVOU DÍLNU od 14.00 hodin ve třídě 3. B ZŠ Všenory. Společně si zahrajeme, zazpíváme a posoudíme, co jsme se naučili. Účelem je přijmout nové zkušenosti a ztratit trému před kamarády.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

V první dubnové přednášce v rámci Akademie pro seniory zavedla paní Alena Bímová posluchače až k ostrovům Francouzské Polynésie. Prostor dostal největší z nich - Tahiti, ale také Velikonoční ostrov, opředený mnoha tajemstvími. 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Paní Viktorie Králová zavedla posluchače tentokrát do další z Pražských věží - konkrétně do Novomlýnské vodárenské věže, kde je stálá expozice Pražských požárů. Seznámili jsme se s vodárenskou historií a nechali se pozvat do nově otevřeného muzea.   

 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Pan Jakub Šach ve své přednášce "Drážďany: Barokní perla na Labi" představil posluchačům hlavní město spolkové země Sasko s jeho nejznámějšími památkami. Nezapomněl však ani moderní stránku města včetně např. známé nákupní třídy Prager Straße. 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Pro první březnovou přednášku v rámci Akademie pro seniory si paní Věra Hurdová zvolila přitažlivé téma "Humor v současné české literatuře". Na základě zábavných ukázek tak představila posluchačům vybrané tituly současných českých humoristů. Nechyběli např. Patrik Hartl, Jiří Felix nebo Miroslav Adamec.  

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPaní Viktorie Králová se ve své další přednášce v rámci Akademie pro seniory zaměřila tentokrát na známé vily v Praze 6. Na základě bohatého obrazového materiálu jsme měli možnost prohlídnout si sídla známých pražských rodin a přiblížit si, jak v nich lidé žili.  

Výlet do plzeňské Techmanie

Výlet do plzeňské Techmanie

Cílem posledního výletu prvního pololetí v rámci Turistického kroužku bude plzeňské science center Techmania. Na výlet vyrazíme v neděli 11. února vlakem ze Všenor. Sraz v 7.20 hod. na všenorském nádraží. Návrat opět do Všenor vlakem v 17.55 hod. Program a další informace přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Pro svou další ze svých oblíbených a hojně navštěvovaných přednášek v rámci Akademie pro seniory si paní doktorka Petroušová zvolila aktuální téma "Kašel a potíže s dýcháním - jak na to.". Posluchače seznámila s různýmy druhy kašle a představila i nejvhodnější přípravky, kterými je léčit. 

Zpívání s hádankou

Ve čtvrtek 25. ledna od 13 hod. vystoupí členové kytarového kroužku v 1. tříde ZŠ Všenory. Pro děti ze školní družiny uspořádají soutěž ZPÍVÁNÍ S HÁDANKOU. Pro úspěšné hádače bude připravena sladká odměna. 

Lednové koncerty

Lednové koncerty

Srdečně zveme všechny rodiče, příbuzné a kamarády na koncerty dětí, navštěvující kurzy hry na hudební nástroj. 

23.1.2018 17:30, Nová Beseda, Klánovice 
23.1.2018 19:00, Nová Beseda, Klánovice 
24.1.2018 17:30, Club Kino Černošice 
24.1.2018 19:00, Club Kino Černošice 
25.1.2018 17:30, Club Kino Černošice 
25.1.2018 19:00, Club Kino Černošice 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

S první přednáškou v novém roce v rámci Akademie pro seniory vystoupil pan Radek Matějka. Zvolil si cestovatelské téma "Návrat po třiceti letech - Kuba - země promarněných příležitostí". Jak již samotný název napovídá, základem vyprávění o Kubě, její kultuře, lidech a zvyklostech byly osobní zkušenosti z let prožitých v této exotické zemi. Velmi zajímavé bylo i srovnání dětských vzpomínek s realitou s odstupem třiceti let. 

Představení Divadélka Smajlík ve Všenorech

Představení Divadélka Smajlík ve VšenorechSrdečně zveme všechny příznivce kultury a dobré zábavy na představení Divadélka Smajlík, které se bude konat v pátek 15. prosince 2017 od 18 hod. v unikátních půdních prostorách MŠ Hobík ve Všenorech. Můžete se těšit na cestu kolem světa plnou humoru s jediným břichomluvcem v České republice. Vystoupí Zdenek a Šárka Poláchovi. Čeká Vás 60 minut zábavy nejen pro dospělé, ale na své si přijdou i děti.  

 

 Vánoční povídání s písničkou

Vánoční povídání s písničkou

Ve čtvrtek 14. prosince si zájemci mohli zpříjemnit předvánoční čas koncertem Pěveckého kroužku pod vedením pana Jiřího Polívky. Koncert byl prokládán recitací Vánočního příběhu. 

 Akademie pro seniory

Akademie pro seniorySpolečně s paní Viktorií Královou jsme si udělali tentokrát výlet z přednáškového sálu ve Všenorech na výstavu "Praha v čase vánočním. Tradice a řemesla od adeventu do Hromnic.", konanou na Zámku Ctěnice. Paní Králová provedla posluchače po celém zámeckém areálu, seznámila je s historií zámku a prošla si s nimi díky bohaté fotodokumentaci celou výstavu.

Vánoční kytarová dílna

Ve čtvrtek 14. prosince se mezi 14 a 16 hod. koná Vánoční kytarová dílna kroužků kytary. Dílna proběhne ve třídě 3. B ZŠ Všenory. Přehrajeme si, co jsme se od začátku školního roku naučili, a samozřejmě přijdou na řadu i koledy a posezení u vánočního cukroví.  

Předvánoční výlet Turistického kroužku

Předvánoční výlet Turistického kroužkuDalším cílem Turistického kroužku bude tentokrát Mníšek pod Brdy. Pojedeme v sobotu 2. prosince v 9.25 hod. autobusem ze zastávky Všenory, sportovní areál. Program a další informace přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka petr.koubek@nuv.cz.

Taneční večer ve Všenorech

Srdečně zveme všechny příznivce tance, hudby a dobré zábavy na Taneční večer, který se koná v pátek 1. prosince od 18 hodin v Restauraci Na Kovárně ve Všenorech. Nebude chybět živá hudba, bohatá tombola a vystoupení tanečníků profesionálů.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryV druhé listopadové přednášce zavedla Alena Bímová posluchače až do exotického Japonska, konkrétně na poutní cestu po klášterech na posvátné hoře Koja. Nechyběly zajímavé osobní zkušenosti s nevšedními místními reáliemi, doplněné bohatým obrazovým materiálem.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryFyzioterapeut Milan Martínek si pro svou přednášku v rámci Akademie pro seniory vybral tentokrát rovnou dvě velmi zajímavá témata: 1. "Když hmaty nestačí... (síla psychosomatiky)" a 2. "Vojtova metoda v každém věku". V prvním bloku přednášky se posluchači dozvěděli, že neduhy našeho těla opravdu velmi často souvisí s naší psychickou pohodou, respektive nepohodou. V druhé části přednášky představil pan Martínek základní zásady proslulé Vojtovy metody.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Přednášející Jakub Šach provedl posluchače Akademie pro seniory po městech na březích Bodamského jezera. Nevynechal nejznámější Kostnici a Bregenz, ale zastavil se i u menších měst jako Lindau, Friedrichshafen (vzducholodě Zeppelin), Meersburg, ostrov Mainau a další.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory
Další přednášku v rámci Akademie pro seniory si připravila tentokrát paní doktorka Petroušová a to na téma "Jak souvisí nemoci břicha s psychickou pohodou pacienta". Zajímavé téma přilákalo velké množství posluchačů a jako vždy byl dán prostor pro jejich četné dotazy.

První hodina Veroniky Lálové v Dobřichovicích

V pondělí 16. října proběhne v aule ZŠ Dobřichovice od 16 hod. první hodina Přípravky tanečního sportu Veroniky Lálové. Srdečně zveme všechny začínající tanečníky!

Ukázková hodina Kroužku řemesel a kutilství

Ukázková hodina Kroužku řemesel a kutilstvíVe středu 20. září se pro školní družinu ZŠ Všenory uskutečnila ukázková hodina Kroužku řemesel a kutilství. Zástupkyně společnosti Kutil junior představily dětem nový kroužek, povídaly dětem o řemeslech a dostávaly od dětí otázky. Nechyběla ani praktická ukázka zatloukání hřebíku. Děti si to mohly samy vyzkoušet a prohlédnout si i některé výrobky - ptačí budku a vodní mlýnek - jako ukázky toho, co si budou moct v Kroužku řemesel a kutilství vyrobit.

Organizační schůzka Turistického kroužku

Srdečně zveme všechny zájemce o Turistický kroužek na první organizační setkání, které se bude konat v úterý 26. září v ZŠ Všenory u tělocvičny od 15 do 16 hod.

Zahájení kroužků SVČ Všenory a kontakty na lektory

Rádi bychom upozornili rodiče a děti, že většina kroužků zahajuje svoji činnost v týdnu od 18. 9. 2017. Přípravka tanečního sportu začíná 25. 9. v Dobřichovicích a 26. 9. v Černošicích. Kroužek řemesel a kutilství startuje 4. 10. Kontaktní údaje na lektory naleznete na úvodní straně pod heslem Kontaky.

Otevíráme nový kroužek Základy kitingu

Otevíráme nový kroužek Základy kitinguV novém školním roce otevíráme pro zájemce kroužek Základy kitingu s lektorem Davidem Havrdou. Kroužek se bude konat o víkendech po domluvě s lektorem (viz Kontakty).

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPrvní poprázdninová přednáška v rámci Akademie pro seniory byla věnována aktuálnímu tématu "Ústava a volby". Přednášející Mgr. Petr Koubek se v ní zabýval volebním systémem České republiky a právy a povinnostmi Poslanecké sněmovny a prezidenta, které upravuje Ústava. V závěru přednášky byla absolventům loňského ročníku Akademie předána osvědčení.

Otevíráme nový kroužek

Otevíráme nový kroužekVe spolupráci s organizací Kutil junior připravujeme pro děti v novém školním roce Kroužek řemesel a kutilství. Bude se konat ve středu od 14.30 hod. v prostorách jídelny ZŠ Všenory.

Přípravka tanečního sportu nově i v Dobřichovicích

Přípravka tanečního sportu nově i v DobřichovicíchOd pondělí 25. září pro Vaše děti nově otevíráme Přípravku tanečního sportu s Veronikou Lálovou (vítězkou Stardance roku 2016) v Dobřichovicích. Kroužek se bude konat vždy v pondělí od 16.00 do 17.30 hod v aule ZŠ Dobřichovice (5. Května 40).

Závěrečný koncert pěveckého kroužku a kroužků kytary

Závěrečný koncert pěveckého kroužku a kroužků kytaryV rámci Závěrečného koncertu vystoupili ve čtvrtek 15. června mladí zpěváčci pod vedením Jiřího Polívky a zazpívali několik písniček Jaroslava Ježka. Kytaristé, kteří v uplynulém školním roce navštěvovali kroužky Anny Pikardové a Martina Jirků, si připravili své oblíbené písničky a doprovodili je také zpěvem. Další fotky naleznete ve Fotogalerii.

Přehlídka dětské taneční přípravky

Přehlídka dětské taneční přípravkyPro nové zájemce, ale i pro stávající tanečníky a jejich rodinné příslušníky a přátele připravujeme ve spolupráci s TSK Silueta přehlídku dětské taneční přípravky. Bude se konat v pondělí 19. 6. 2017 od 17 hod. v KD Mlejn v Praze (Kovářova 1615/4).

Připravujeme letní tábory pro děti

Ve spolupráci s Baby Clubem OTTOMÁNEK s.r.o. připravujeme pobytový tábor v Dolní Suché v termínu od 30. 6. - 9. 7. 2017 (děti od 7 do 12 let) a následující příměstské tábory:
* Světem zvířat 3. 7. - 28. 7. 2017 (předškolní děti)
* Keramicko - fotografický 10. 7. - 14. 7. 2017 (děti od 6 - 7 let)
* Keramický 17. 7. - 21. 7. 2017 (děti od 6 - 7 let)
* Sportovní 24. 7. - 28. 7. 2017 (děti od 6 - 7 let)
* Sportovní "Ladění těla" 31. 7. - 4. 8. 2017 (děti od 6 - 7 let)
* "Indiánské léto" 7. 8. - 11. 8. 2017 (děti od 6 - 7 let)
* "Cesta kolem světa" 15. 8. - 18. 8. 2017 (děti od 6 - 7 let)

Přihlášky a platba do 16. 6. 2017. Více informací na e-mailu: info@ottomanek.cz

Hádanky s písničkou ke Dni dětí

Hádanky s písničkou ke Dni dětíU příležitosti Dne dětí zorganizovali učitelé ZŠ ve Všenorech pro děti zábavnou akci "Hádanky s písničkou". Učitelé četli úryvky a hráli písničky, z kterých děti hádaly hádanky.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPrvní červnová přednáška v rámci Akademie pro seniory byla tentokrát zaměřena na téma z oblasti mykologie a sice: "Na houby nejen na hřiby aneb Rozšiřujeme si svůj houbařský repertoár". Přednášející pan Martin Burda seznámil posluchače s nejznámějšími druhy hub, se kterými se v lese běžně setkáváme, ale kvůli neznalosti se jim raději vyhýbáme.

Návštěva ekofarmy v Hostomicích

Na neděli 4. června jsme naplánovali další výlet turistického kroužku. Pojedeme na rodinnou farmu do Hostomic. Sraz (v 9 hod.) a návrat (v 16.37 hod.) na nádraží ve Všenorech. Podrobnější informace a přihlašování dětí přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka - petr.koubek@nuv.cz.

Červnové koncerty kroužků zaměřených na výuku hry na hudební nástroje

Srdečně zveme všechny rodiče, příbuzné a známé na červnové koncerty dětí: 

8.6.2017 17:00, Club Kino Černošice, Fügnerova 263
8.6.2017 18:30, Club Kino Černošice, Fügnerova 263
14.6.2017 17:00, Club Kino Černošice, Fügnerova 263
14.6.2017 18:30, Club Kino Černošice, Fügnerova 263
15.6.2017 17:00, Club Kino Černošice, Fügnerova 263
15.6.2017 18:30, Club Kino Černošice, Fügnerova 263
16.6.2017 17:00, Nová Beseda, Klánovice, Slavětínská 120
16.6.2017 18:30, Nová Beseda, Klánovice, Slavětínská 120
21.6.2017 17:00, Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Vinoř
21.6.2017 18:30, Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Vinoř
22.6.2017 17:00, Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Vinoř
22.6.2017 18:30, Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Vinoř 

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryJakub Šach si pro svou druhou přednášku v rámci Akademie pro seniory zvolil téma "Secesní Vídeň" a seznámil posluchače s nejvýraznějšími stavbami tohoto stylu v metropoli našich rakouských sousedů. Věnoval se i secesnímu nábytku a dalším užitkovým předmětům. Na závěr zmínil dva nejvýraznější zástupce secese mezi malíři - Gustava Klimta a Egona Schieleho.

Výlet na Sázavu

Na sobotu 13. května jsme pro děti (ale i dospělý doprovod) připravili další výlet Turistického kroužku. Tentokrát nás čeká krásný dolní tok Sázavy. Sraz je před 9. hod. ve Všenorech na parkovišti u restaurace Na Staré rychtě. Podrobnější informace a přihlašování dětí přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka - petr.koubek@nuv.cz.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryVe své druhé přednášce se paní Věra Hurdová věnovala tématu "Povídky českých autorů", přičemž se zaměřila především na ženy - autorky. Zmínila mimo jiné Milenu Holcovou, Halinu Pawlowskou nebo Báru Nesvadbovou. Z můžu - autorů si vybrala jen jednoho zástupce - komerčně nejúspěšnějšího spisovatele Michala Viewegha. V dalším plánovaném bloku se paní Hurdová zaměří na nejmladší generaci českých povídkářů.

Nový výlet Turistického kroužku

Nový výlet Turistického kroužku23. dubna se uskuteční další výlet Turistického kroužku, tentokrát s mottem "Drsné putování na dně zlatonosného údolí" (Bojovský potok). Sraz je v 8.30 hod. ve Všenorech na parkovišti u restaurace Na Staré rychtě. Podrobnější informace a přihlašování dětí přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka - petr.koubek@nuv.cz.

Jarní koncert v ZŠ Všenory

Srdečně zveme všechny rodiče, příbuzné a známé na Malý jarní koncert, který se bude konat 20. dubna od 17 hodin v 2. A třídě ZŠ Všenory. Vystoupí žáci kroužků mladých kytaristů. Na závěr bude připraveno malé pohoštění.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPaní doktorka Petroušová se ve své druhé přednášce v rámci Akademie pro seniory věnovala problematice "Onemocnění žil a kloubů a nejčastějším příčinám bolestí dolních končetin". Velmi zajímavé byly především bloky, věnující se křečovým žilám a artróze, která se bohužel dříve či později bude týkat každého z nás.

Kroužek kytary Anny Pikardové

Kroužek kytary Anny PikardovéNa hodinách kytary procvičujeme hmaty akordů a učíme se akordy nové. Některé nám dělají problémy (např. C dur, F, Hmi), takže se je snažíme znovu a znovu vylepšovat, aby písničky, které se učíme a zpíváme s kytarou, pěkně zněly. Pravou ruku učíme nové rytmy a procvičujeme a procvičujeme. Po velikonočních svátcích chystáme jarní koncert pro rodiče. 

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryV další přednášce v rámci Akademie pro seniory se tentokrát kpt. Michal Oumrt věnoval aktuálnímu tématu "Prevence kriminality zaměřené na seniory". Zájemcům o toto téma dal celou řadu tipů, jak zlepšit svoji bezpečnost a ochranu svého majetku. Nechyběly příklady z praxe.   

Děti hrály seniorům

Děti hrály seniorůmVe středu 8. března zahrály děti pod vedením pana Pavla Hokra klientům Domova pro seniory v Dobřichovicích. Téměř všichni účinkující zahráli na klavír, výjimku tvořilo jedno pěvecké vystoupení a hra na flétnu.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryPrvní březnová přednáška zavedla posluchače Akademie pro seniory na cestu "Z Pekingu do Soulu přes mongolskou poušť". Příští přednáška na téma "Prevence kriminality zaměřené na seniory" se bude konat 23. března.

První jarní výlet turistického kroužku

18. března se uskuteční první jarní výlet turistického kroužku, který zavede zájemce do oblasti Štěchovic, do míst, kde bývaly tzv. Svatojánské proudy. Sraz je v 8.45 hod. na parkovišti u restaurace Na Staré rychtě ve Všenorech. Své děti můžete přihlašovat přímo u vedoucího kroužku pana Petra Koubka - petr.koubek@nuv.cz.

Otevíráme taneční přípravku v Černošicích. Přiveďte vaše děti, ať s námi tančí!

Ve spolupráci s Veronikou Lálovou, vítězkou poslední Stardance (partner Zdeněk Piškula), Klubem sportovního tance Silueta Praha a Babyclubem Ottománek otevíráme taneční přípravku v Černošicích.

První lekce na vyzkoušení zdarma bude v úterý  7. 3. 2017 od 16.30 do 18 hodin v Pohybovém studiu Ottománek, Jitřní 2283, Černošice.

Přijímáme děti od 2. do 5. třídy, nejen dívky, ale i chlapce. Kurzovné bude 2.800,-od začátku března do poloviny června.

Co na 1. lekci na sebe? Legíny, dívky sukni, jako obuv jsou nejlepší piškoty s koženou podrážkou, ale mohou být i cvičky nebo bačkory (nutná pevná pata!).

Těšíme se na vás!

Nový atletický kroužek pro děti

V druhém pololetí otevíráme nový atletický kroužek. Bude se konat vždy v pátek od 13.30 hod. v ZŠ Slivenec. Cena kroužku je 300,- Kč. Lektorkou je Mgr. Hana Brožová. Své děti můžete přihlašovat e-mailem na svcvsenory@email.cz.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryFyzioterapeut Milan Martínek se ve své nejnovější přednášce věnoval tématu "Fyzikální terapie - obecné účinky a které jsou pro nás nejdůležitější". Přednáška z oblasti fyzioterapie přilákala opět velké množství zájemců. Prostor dostaly již tradičně i jejich četné dotazy.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryVe své první přednášce v rámci Akademie pro seniory se paní doktorka Petroušová, působící jako praktická lékařka ve Všenorech a v Dobřichovicích, věnovala tématu "Cévní mozková příhoda (lidově mrtvička) - jak ji rozpoznat a jak jí předcházet". Zvolená problematika přilákala velké množství posluchačů.

Akademie pro seniory

Akademie pro senioryDruhá lednová přednáška, tentokrát v podání paní Viktorie Králové, proběhla na téma "Karlínské story aneb z popelky modelkou". Procházka po Karlíně, konající se v přednáškovém sále a provázená celou řadou fotografií, měla jednu velkou výhodu - zájemci o téma nemuseli čelit panujícímu mrazivému počasí.

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

První letošní přednáška byla věnována tématu "Sri Lanka dva roky po tsunami". Zkušený cestovatel Pavel Křiklan představil posluchačům tuto exotickou zemi v pásmu komentovaných fotografií. Další plánovaná přednáška bude zaměřena na neméně zajímavý cíl cest - Mongolsko. 

Vánoční koncerty dětského pěveckého sboru Mifun

Rádi bychom pozvali všechny milovníky hudby na koncerty dětského sboru Mifun:

20. 12. 2016 v 18 hod. Kostel sv. Václava ve Všenorech
22. 12. 2016 v 17 hod. Club Kino Černošice

Více informací naleznete na http://www.mifun.cz

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

V poslední letošní přednášce se Mgr. Věra Hurdová věnovala tématu "Poklady kuchyně - kuchařské knihy a jejich proměny". Posluchači se tak mohli seznámit s historií vzniku kuchařek, jejich vývojovými trendy i současnou podobou. 

Akademie pro seniory

V rámci Akademie pro seniory pořádáme "Vánoční taneční večer", na který zveme nejen stálé návštěvníky našich přednášek, ale i všechny zájemce o tanec, hudbu a dobrou zábavu. Taneční večer s bohatým programem (předtančení, živá hudba, tombola) se bude konat v sobotu 17. prosince od 18 hod. v Restauraci Na Kovárně ve Všenorech.  

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Ve své druhé podzimní přednášce se fyzioterapeut Milan Martínek věnoval "Bolestem krční, hrudní páteře a zad, jejich fyzioterapeutické léčbě + základním informacím o kineziotapingu". Po teoretické části dostaly prostor praktické ukázky některých cviků a četné dotazy posluchačů.


 

Vánoční koncerty

Srdečně zveme všechny příznivce na Vánoční koncerty kroužků zaměřených na výuku hry na hudební nástroje:

30.11.2016 17:00 a 18:30, Club Kino Černošice
2.12.2016 18:00, Nová Beseda, Slavětínská 120, Klánovice
7.12.2016 17:00 a 18:30, Club Kino Černošice, Fügnerova 263
8.12.2016 16:30, 2. A třída ZŠ Všenory
12.12.2016 17:00 a 18:30, Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Vinoř
13.12.2016 17:00 a 18:30, Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Vinoř
21.12.2016 17:00 a 18:30, Club Kino Černošice


 

Koledy na Smíchovském nádraží

Malí hudebníci, navštěvující kroužky paní Mgr. Dany Kláskové se představí v sobotu 3. 12. 2016 v 11.30 a 13.45 hod. v rámci Mikulášských jízd na Smíchovském nádraží. Více informací naleznete na http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1600-mikulasske-jizdy-2016-v-praze

Vánoční keramická dílna pro seniory

Vánoční keramická dílna pro seniory

V úterý 22. 11. 2016 se v budově ZŠ Dobřichovice od 9 hod. koná pod vedením Mgr. Radoslavy Vrabcové Vánoční keramická dílna pro seniory. Symbolický příspěvek za lekci činí 50,- Kč. Pokud máte zájem zkusit si něco nového a vyrobit originální vánoční dárek pro své blízké, hlaste se na tel. čísle 721 843 006. 

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

První listopadová přednáška, tentokrát na téma "Nevšední vycházka „La dolce vita“ po místech známých i neznámých…" v podání paní Viktorie Králové, proběhla ve čtvrtek 10. listopadu. Posluchači se dozvěděli celou řadu zajímavých informací o pražských Vinohradech a Vršovicích.  

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Ve čtvrtek 20. října se konala přednáška pana Mgr. Petra Koubka na téma "Společné vzdělávání". Posluchačům představil problematiku diskutované školské reformy.  

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

6. října proběhla další přednáška v rámci Akademie pro seniory, tentokrát na téma "Úvod do léčebné tělesné výchovy, nejčastější nemoci ve stáří, proč a jak cvičit". Pro velký zájem byla na listopad zařazena další přednáška fyzioterapeuta pana Milana Martínka. Bude se v ní věnovat tématu bolavých zad, ale prostor dostanou opět i dotazy posluchačů.

Turistický kroužek

Turistický kroužek

V sobotu 22. října se konal první výlet do Svatého Jana pod Skalou. Kromě dětí se zúčastnili i rodiče a prarodiče. Další akce turistického kroužku je naplánována na 5. listopadu. Cílem bude tentokrát areál Skalka u Mníšku pod Brdy. Neváhejte a přihlaste své děti!

Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Ve čtvrtek 15. září byl zahájen další ročník Akademie pro seniory přednáškou a workshopem na téma "Hra tvarů a barev - Kouzlo abstraktního umění". Po teoretickém úvodu do abstraktního umění si mohli zájemci sami vyzkoušet vybrané techniky.

Předběžná nabídka kroužků pro školní rok 2016/2017

Milí rodiče a milé děti,

pomalu se blíží konec letních prázdin a stejně jako v minulých letech jsme pro Vás připravili spoustu zajímavých volnočasových aktivit.
S předběžnou nabídkou kurzů pro následující rok se můžete seznámit na našich webových stránkách pod odkazem "Nabídka kurzů".

Těšíme se na vzájemná setkávání

tým SVČ Všenory

Koncert žáků kroužku kytary

Koncert žáků kroužku kytaryVe čtvrtek 16.6. jsme se rozloučili se školním rokem malým koncertem žáků kroužku kytary připraveným pro rodiče.
Hrálo se od 17 hodin v nahrávacím studiu pana Jiřího Stivína ve Všenorech.

Akademie pro seniory

Zveme všechny příznivce poezie a seniorské akademie na přednášku Petra Koubka Největší básnící počátku 20. století, která proběhne 16. 6. 2016 od 17 hodin v prostorách přednáškového sálu Obecního úřadu ve Všenorech. Součástí odpoledne bude také slavnostní zakončení akademického roku 2015/2016. Těšíme se na Vás

Slavnostní vyhlášení soutěže Všecky krásy světa


Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné a literární soutěže, které proběhne v úterý 10. května od 17 hodin v sále obecního úřadu Všenory (U Silnice 151).


Další koncert kytaristů pro děti z MŠ

Další koncert kytaristů pro děti z MŠŽáci kroužku výuky hry na kytaru opět zahráli a zazpívali ve třídě Ježků všenorské MŠ.
Ukázali malým dětem jak už nástroj zvládají a že se nebojí vystupovat.

Taneční kroužek

Taneční kroužek

Již třetím rokem funguje v rámci SVČ taneční kroužek. V současné době děti s lektorkou připravují vystoupení v rámci projektu „Roztancujme obrazy“. Nejprve se děti seznamují s různými způsoby zobrazování pohybu a tance na malířském plátně. Nechávají se inspirovat slavnými díly velkých umělců a následně tvoří obrazy vlastní. Kroužek se ale soustředí zejména na tělo a pohyb, proto je hlavním cílem vytvořit na základě výtvarných předloh pohybové kompozice. Jak se postupně zlepšuje cit dětí pro pohyb a tanec, získávají také kompozice a choreografie vlastní taneční život. Po celou dobu nás samozřejmě doprovází hudba, která v dětech prohlubuje cit, něžnost a tvořivost. 

Kytaristé hrají a zpívají dětem v MŠ

Kytaristé hrají a zpívají dětem v MŠMladí kytaristé v tomto pololetí budou hrát a zpívat dětem MŠ Všenory (třídě Ježečků). Naučí je nové písničky hravým způsobem a ukáží jim, že hraní na kytaru je zábava. Zároveň se tímto způsobem naučí zbavovat se trémy a koncertovat s lehkostí.


Soutěž SVČ Všenory - Všechny krásy světa

I letos vyhlásilo SVČ Všenory soutěž pro mateřské, základní a střední školy.
Více informaci naleznete zde.

Aktuality SVČ Všenory

V této sekci webových stránek jsou prezentovány aktuální akce a slavnosti Střediska volného času Všenory pro dospělé, předškolní děti a školní mládež. Akce se obvykle konají v prostorách MŠ Hobík, tělocvičně ZŠ, ateliéru SVČ, keramické dílně, zasedací místnosti Obecního úřadu Všenory i na jiných místech. SVČ přispívá k aktivnímu využití volného času dětí i dospělých.


Středisko pro volný čas dětí a mládeže ve Všenorech

Středisko pro volný čas dětí a mládeže ve VšenorechZřizovatelem SVČ je obec Všenory, vzniklo za účelem zajištění zájmové činnosti pro děti ze Všenor a z okolních obcí.
Kapacita střediska je v současné době 600 žáků, jeho působnost se rozšířila na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje. SVČ Všenory organizuje ve Středočeském kraji a Praze každoročně umělecké soutěže, děti z našich kroužků se v rámci činnosti zapojují do soutěží dalších subjektů pro zájmovou činnost mládeže.
Středisko volného času Všenory nabízí široké spektrum zájmových činností, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Kroužky nabízejí možnosti sportovního vyžití, některé jsou hudebně či umělecky zaměřené, oblíbené jsou kurzy sportovní a pohybové, hudební, mezi nimi jmenujme úspěšné pěvecké sbory, výtvarné, především keramika. Dramatický kroužek se těší mezi dětmi taktéž velké oblibě. Využít lze i mnohé vzdělávací aktivity, od kroužku přírodovědného až po jazykové kurzy. Kroužky prezentují svou práci na veřejnosti formou samostatných vystoupení nebo účasti na vlastních přehlídkách a slavnostech nebo na přehlídkách jiných organizací. Středisko podle účasti v soutěžích a přehlídkách vyhodnocuje částečně úspěšnost jednotlivých kroužků a lektorů.
Ve školním roce 2012/2013 začal se SVČ Všenory spolupracovat jako lektor flétny významný český jazzový hudebník pan Jiří Stivín. Jeho práce s dětmi by měla netradičním způsobem podchytit hudebně nadané děti ze Všenor i z okolí.
Středisko volného času pro děti a mládež od svého počátku spolupracuje s lektory - učiteli ZŠ i SŠ, trenéry i profesionálními hudebníky.

Doufáme, že naše nabídka kroužků, přehlídek a slavností bude pro děti i dospělé ze Všenor a okolí jako každý rok atraktivní, zajímavá a podnětná a že se s tak s Vámi budeme setkávat i v budoucnu!
Přejeme hodně radosti dětem v kroužcích a lektorům při práci s dětmi.

Facebook

obrázek

Evropská podpora

obrázek

KAZ

Portál pro rodiče

Akademie pro seniory

Kroužky SVČ Všenory

Středisko volného času ve Všenorech nabízí širokou nabídku kurzů a kroužků pro děti, mládež i pro dospělé. Středisko volného času nabízí širokou paletu příležitostí pro aktivní odpočinek a rozvíjení nadání a talentu Vašich dětí!

KROUŽKY SVČ Všenory

obrázek
Keramika Všenory
Lektorka Hana Hrušková

keramická dílna ZŠ Všenory
PARTNERSKÉ ODKAZY:
www.vsenory.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
Kalendář akcí
Výběr kurzů

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign